فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۴۸۱۵۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

تداوم زمستان بازار NFT در گرمای تابستان

تداوم زمستان بازار NFT در گرمای تابستان

گزارش جدید DappRadar نشان می‌دهد که بازار NFT روند نزولی خود در ماه‌های گذشته را ادامه داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تاکنون در تنگنایی مانند وضعیت فعلی قرار نگرفته است . یکی از گزارش‌های جدید تحقیقاتی درباره این بازار نشان می‌دهد که این صنعت در روند بلندمدت نزولی قرار گرفته است و می‌توان گفت که زمستان در این بازار پا برجاست. با وجود اینکه بازار توکن‌های غیرقابل تعویض در سال 2021 و اوایل 2022 در اوج شکوفایی قرار داشت، در حال حاضر با کاهش‌های متوالی در حجم معاملات و میزان فروش مواجه شده است.

تداوم زمستان آثار NFT

شرکت تحقیقاتی DappRadar در سوم آگوست، گزارش ماهانه صنعت خود را منتشر کرد . بر اساس این گزارش، به‌دنبال زمستان آثار دیجیتال، فروش آثار NFT برای پنجمین ماه متوالی، روند کاهشی داشته است . از ژانویه تا جولای سال جاری، فروش این آثار دیجیتالی بیش از ۴۹ درصد کاهش داشته است .

همچنین، حجم معاملات این آثار نیز کاهش ۲۹ درصدی داشته است . در ماه ابتدایی میلادی ۲۰۲۳، تعداد فروش NFT ها معادل ۷ . ۳۶ بوده است، در حالیکه این عدد در جولای همین سال با افتی ۴۸ درصدی به ۳ . ۷ میلیون دلار رسیده است . در ماه ژانویه، حجم معاملات ۱ . ۱ میلیارد دلاری به‌ثبت رسیده است که در جولای این رقم تنها برابر با ۶۰۰ میلیون دلار بوده است . جولای سومین ماهی است که حجم معاملات بازار توکن‌های غیرقابل تعویض زیر یک میلیارد دلار قرار گرفته است .

NFT

روند حجم معاملات و فروش از ژانویه تا جولای 2023- منبع: DappRadar

وضعیت ارزشمندترین کلکسیون‌های NFT

کف قیمتی برخی از مهم‌ترین کلکسیون‌های این بازار مانند باشگاه میمون‌های کسل و آزوکی به پایین‌ترین میزان خود در دو سال اخیر رسیده‌اند . بر اساس این گزارش، با وجود اینکه کلکسیون باشگاه میمون‌های خسته از شرکت یوگا لبز در ماه جولای، موفق به کسب لقب پرمعامله‌ترین کلکسیون را بدست آورد، اما تنها کلکسیون‌های کریپتوپانکس و باشگاه میمون‌های جهش یافته از این شرکت موفق به راهیابی به لیست ده کلکسیون برتر از لحاظ حجم معاملات شده‌اند. در این حالی است تقریبا نیمی از رتبه‌های موجود در این بازار تا ماه‌های گذشته متعلق به شرکت یوگا لبز بوده است.

قیمت آثار کلکسیون آزوکی نیز نتوانسته پس از مینت المنتال و افت 44 درصدی قیمتی در ماه جولای بهبود یابد و تنها سه کلکسیون از ده کلکسیون لیست متعلق به این شرکت بوده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.