خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۵۷۰۶۸۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

یارانه بنزین بیشتر می‌شود؟/ تغییرات یارانه معیشتی در دولت رئیسی

یارانه بنزین بیشتر می‌شود؟/ تغییرات یارانه معیشتی در دولت رئیسی

در مناظرات انتخاباتی، ابراهیم رئیسی وعده داده بود که برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت صادر می‌کند اما آیا اینموضوع به معنی افزایش یارانه معیشت یا همان یارانه بنزین است؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، رئیس‌جمهور دولت سیزدهم در حالی افزایش یارانه معیشت را وعده داده است که رئیس کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید این موضوع امکان‌پذیر نیست.

ابراهیم رئیسی وعده داد بود که برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت صادر شود و بر همین اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص داده می‌شود. در این برنامه آمده است که طرح اعطای کارت اعتباری معیشت خانوار از آذر امسال یعنی از شش ماه دیگر اجرایی می‌شود.

فریدون عباسی دوانی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس به تجارت‌نیوز توضیح می‌دهد: در شرایط کنونی مردم بیشتر از افزایش یارانه به اشتغال‌زایی و درآمد نیاز دارند و وقتی مسئولان به مردم وعده افزایش یارانه می‌دهند باید به همان میزان درآمد دولت افزایش پیدا کرده باشد.

او ادامه می‌دهد: قرار بود با افزایش قیمت حامل‌های انرژی به مردم یارانه تعلق بگیرد و یارانه‌ای که دولت می‌تواند به مردم بدهد باید به همان میزان افزایش قیمت بنزینی باشد و بیشتر از آن ممکن نیستو فعلا هم اتفاق جدیدی رخ نداده است یعنی نه حامل‌های انرژی افزایش قیمت داشته‌اند و نه قرار است یارانه بنزین افزایش پیدا کند.

عباسی دوانی خاطرنشان می‌کند: ما باید اشتغال‌زایی کنیم و همین به خودی خود باعث بهبود وضعیت معیشت مردم می‌شود و مردم در حال حاضر بیشتر از یارانه نیاز به شغل مناسب با درآمد مکفی دارند و در حال حاضر اولویت اشتغال است و دولت جدید هم باید طرح‌های اشتغال‌زا را در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس یادآور می‌شود: اگر قرار است تغییری در میزان یارانه‌ها ایجاد شود دولت باید آن را در قالب لایحه به مجلس ارایه دهد و از اختیاراتی که در قانون دارد استفاده کند. اگر هم قانون نقصی داشت باید لایحه‌ای تنطیم کند و مجلس هم آن را در دستور کار قرار دهد تا هر چه سریع‌تر به مشکل مردم رسیدگی شود.

برای مطالعه بیشتر در مورد یارانه در دولت سیزدهم، گزارش« پرداخت ماهانه یک میلیون تومان به خانوار ۵ نفره » را هم بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.