کد مطلب: ۴۷۱۰۲۹

جزئیات معاملات مربوط به عملیات بازار در ۲۹ مرداد

جزئیات معاملات مربوط به عملیات بازار در 29 مرداد

بانک مرکزی با توجه به مازاد نقدینگی در بازار بین بانکی و نیز بالا بودن قیمت‌های پیشنهادی در هفته جاری معامله‌ای در خصوص عملیات بازار باز نداشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، پیرو اطلاعیه روز دوشنبه 27 مردادماه 1399 در خصوص موضع بانک مرکزی در عملیات بازار باز ، این بانک تنها دو سفارش در مهلت تعیین شده از طریق سامانه بازار بين بانکی برای فروش اوراق بدهی دولتی دریافت کرد؛ اما با توجه به مازاد نقدینگی در بازار بین ‌بانکی و نیز بالا بودن قیمت‌های پیشنهادی، این بانک در هفته جاری معامله‌ای در خصوص عملیات بازار باز نداشت.

لازم به ذکر است بانک مرکزی در چارچوب مديريت نقدينگی مورد نياز بازار بين ‌بانکی ريالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی اجرا می‌ کند. موضع این بانک (خرید یا فروش اوراق بدهی دولتی) بر اساس پیش‌بینی وضعیت نقدینگی در بازار بین ‌بانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بين‌بانکی حول نرخ هدف، از طریق انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بین‌ بانکی اعلام خواهد شد.

متعاقب اطلاعيه مزبور، بانک‌ها و موسسات اعتباری غير بانکی می‌توانند در راستای مدیریت نقدینگی خود در بازار بين ‌بانکی، نسبت به ارسال‌ سفارش‌ها تا مهلت تعیین شده از طریق سامانه بازار بين ‌بانکی اقدام کنند.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.