فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۷۸۰۸۴

اختصاص اعتبار ۲۰۰۰ میلیاردی به هلال‌احمر/ اعطای وام به بیماران نیازمند

اختصاص اعتبار ۲۰۰۰ میلیاردی به هلال‌احمر/ اعطای وام به بیماران نیازمند

از محل بودجه امسال، اعتبار دو هزار میلیارد ریالی برای پرداخت به جامعه هدف در قالب تسهیلات وام قرض الحسنه به جمعیت هلال احمر تخصیص یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اختصاص دو هزار میلیارد ریال تسهیلات وام قرض الحسنه برای بیماران نیازمند خبرداد.

ایسنا نوشت، وحید سلیمی دراین باره گفت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص کمک به امر درمان بیماران نیازمند و معسر، مبتلایان به سرطان و بیماری‌های خاص و صعب العلاج، از محل بودجه امسال، اعتبار دو هزار میلیارد ریالی از سوی بانک مرکزی برای پرداخت به جامعه هدف در سراسر کشور در قالب تسهیلات وام قرض الحسنه به جمعیت هلال احمر تخصیص یافت.

وی ادامه داد: سازمان داوطلبان با کمک صاحب نظران در قالب کمیته مشورتی، ضمن نیازسنجی خدمات مختلف مورد نیاز بیماران، شیوه‌نامه حمایت از بیماران نیازمند و صعب‌العلاج را که شامل استاندارد تشخیص، درمان، توانبخشی و داروهای مورد نیاز است تدوین و به استان‌ها ابلاغ خواهدکرد.

در این خصوص، بیماران نیازمند می‌توانند پس از ارائه اسناد درمانی و دارویی و پس از انجام فرآیند مددکاری در شعب تابعه جمعیت هلال احمر از تسهیلات مذکور تا سقف مشخص شده بهره‌مند شوند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: این اعتبار قرار است از طریق بانک‌های عامل رسالت و قرض الحسنه مهر ایران بر اساس برش استانی به مراکز جمعیت هلال احمر در استان‌ها، تزریق شود.

سلیمی با اشاره به رشد چشمگیر اعتبار تخصیص داده شده امسال نسبت به سال گذشته، ابراز امیدواری کرد تا بسته حمایتی جمعیت هلال احمر از بیماران مذکور بیش از پیش تقویت شده تا بخشی از مشکلات این عزیزان ازاین طریق مرتفع شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، به گفته وی مبلغ تسهیلات مذکور در سال گذشته به میزان ۳۰۰ میلیارد ریال بوده است که امسال با پیگیری‌های انجام شده به دو هزار میلیارد ریال رسید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.