کد مطلب: ۸۵۹۱۸۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

جزئیات وام ۱۵۰ میلیون تومانی سربازان/ چه کسانی مشمول وام سربازی می‌شوند؟

جزئیات وام ۱۵۰ میلیون تومانی سربازان/ چه کسانی مشمول وام سربازی می‌شوند؟

به واجدان شرایط طرح «سرباز ماهر» وام 150 میلیون تومانی اشتغال پرداخت می‌شود. وام سربازی به چه کسانی تعلق می‌گیرد و شرایط دریافت آن چیست؟

‌به گزارش تجارت‌نیوز ، وام 100 تا 150 میلیون تومانی اشتغال سربازان از سال گذشته پرداخت می‌شود و گفته می‌شود که در صورت تخصیص اعتبار امسال هم سربازان بتوانند از این وام اشتغال‌زایی استفاده کنند.

مشمولان وام اشتغال سربازان

آنگونه که فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان اعلام کرده است سربازانی که در دوره‌های مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح شرکت کرده‌اند می‌توانند وام اشتغال 100 تا 150 میلیون تومانی دریافت کنند. اما دریافت وام اشتغال‌زایی سربازان شرایط خاصی دارد و به افراد زیر پرداخت می‌شود:

1- افرادی که که در طول دوره خدمت سربازی، حداقل یک مهارت تخصصی را از طریق قرارگاه مهارت‌آموزی فرا گرفته باشند و گواهینامه مهارتی داشته باشند.پ

2- افرادی که نهایتا سه سال از پایان دوره خدمت سربازی آنها گذشته باشد.

3- افرادی که طرح اشتغال‌زایی قابل اجرا ارائه کنند و طرح آنها منجر به اشتغال‌زایی واقعی شود.

مراحل پرداخت وام اشتغال سربازان

به گفته فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، سربازان ابتدا باید در این قرارگاه یک مهارت خاص را یاد بگیرند و گواهینامه شرکت در این دوره را هم دریافت کنند. پس از این مرحله، این سربازان می‌توانند درخواست دریافت وام خود را ارائه کنند. این درخواست ابتدا در کمیته‌ای تخصصی در استانداری‌ها بررسی می‌شود و سپس با تایید معاونت امور هماهنگی استانداری‌ها و قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان، افراد واجد شرایط برای دریافت وام به بانک معرفی می‌شوند.

شرایط وام 150 میلیونی اشتغال

وام اشتغال‌زایی سربازان در قالب وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و کارمزد آن تنها 2 تا 4 درصد است. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که متقاضیان سال 1401 هنوز در صف دریافت این وام هستند و آنگونه که فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح اعلام کرده پرداخت این وام در سال 1402 هنوز آغاز نشده است.

به عبارتی متقاضیان سال گذشته هنوز در نوبت دریافت تسهیلات بانکی هستند و تا تمام شدن این گروه، ثبت نام وام اشتغال سربازان انجام نمی‌شود. اما پس از اتمام این دوره، ثبت نام وام جدید در سامانه سربازار ماهر انجام می‌شود و متقاضیان می‌توانند برای دریافت وام درخواست بدهند.

مشمولان این وام، سربازانی هستند که از سال 99 به بعد کارت پایان خدمت سربازی خود را دریافت کرده باشند و تنها سه سال از پایان سربازی آنها گذشته باشد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  وام سربازی اونایی سال ۹۷ تموم کردن چطور الان زدن ۹۹ ب بعد

 • ناشناس

  وام فاقد ارزش و اعتبار می‌باشد
  با هزار تا مشکل و دردسر و بدبختی و ضامن اگر وامی هم به آدم دهنداین پول وام قرض و قوله ای هستش که بالاخره باید این پول رو با سود بیشتر به بانک پس دهیم
  که گردن آدم رو خواهد شکستدر کل از این طرح های مسخره 2 زاری دیگه نزارید که هیچ ارزشی نداره

 • ناشناس

  دوران اسارت نحس اجباری (سربازی اجباری) تمام شده
  الکی خودتون رو خسته نکنید

 • ناشناس

  وایستین تا برم سربازی پس ریدین

 • ناشناس

  همش چرت و پرته از روزی که ما خبر شنیدیم ۲سال میگذره هروقتم رفتیم سایتش بسته بود لعنتیا

 • ناشناس

  این سربازای سه سال خدمتشون چون خیلی مامانی ان بهشون وام تعلق میگیره،اونایی که قبلا از خاک ایران دفاع کردن و دوسال زحمت کشیدن ایرانی نبودن برای همین بهشون وام نمیدن.جمع کنید برین بابا، شعر نگید

 • میلاد

  خاک تو سر مسئولان کشورمون که برای ما جونا هیچ غلطی نمیتونن بکنن منی سه ساله خدمتم رو تموم کردم عرضه دادن یه وام رو ندارن خاک تو سرتون .

 • ناشناس

  همش دروغه

 • saleh

  مال خودتون

 • ناشناس

  همش دروغ

 • ناشناس

  آیا کارت مهارت آموزی سربازی نداشته باشی.
  خودت شخصی بگیری وام میدن