فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۴۱۷۷۰

تجارت‌نیوز از یک پیش‌بینی عجیب دیگر گزارش می‌دهد:

یک پیش‌بینی عجیب / بیت‌کوین میلیون دلاری!

یک پیش‌بینی عجیب / بیت‌کوین میلیون دلاری!

پیش‌بینی‌ها عجیب از قیمت بیت‌کوین زیاد است اما اینبار یک شرکت سرمایه‌گذاری ادعا کرده بیت‌کوین به ۴ میلیون دلار می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی به نام VanEck گزارشی در مورد بازارهای مالی منتشر کرده که نکات جالبی دارد. در گزارش این شرکت آماده است که رقابت اصلی بیت‌کوین هنوز شروع نشده است. این رقابت زمانی شروع می‌شود که افراد بیشتری به بیت‌کوین به عنوان دارایی ذخیره ارزش نگاه کنند.

ارزش بازار طلا به عنوان دارایی ذخیره ارزش در جهان بسیار بالاتر از بیت‌کوین است. بیت‌کوین نوسان زیادی دارد و هنوز دارایی خوبی برای نگهداری در بلندمدت نیست. اما پیش‌بینی می‌شود بیت‌کوین در آینده جای طلا را می‌گیرد.

با وجود این سناریو، قیمت بیت‌کوین به عنوان دارایی ذخیره ارزش جهانی چقدر می‌شود؟شرکت سرمایه‎گذاری VanEck در گزارشی مدعی شده اگر بیت‌کوین جای طلا بگیرد هر بیت‌کوین به ۴/۸ میلیون دلار می‌رسد.

البته این پیش‌بینی با یک «اگر» بزرگ شروع می‌شود و فقط در حد یک ایده است.

رقیب بیت‌کوین

شرکت سرمایه‌گذاری که این ایده را مطرح کرده عقیده دارد بیت‌کوین یک رقیب بزرگ هم دارد. این رقیب یوان دیجیتال است. ارز دیجیتالی که برخلاف تمام ارزهای دیجیتال در کنترل یک دولت است. VanEck در گزارش خود نوشته ممکن است قیمت بیت‌کوین زمانی که به عنوان ذخیره ارزش جهانی استفاده می‌شود بین ۱/۳ تا ۴/۸ میلیون دلار متغییر باشد.

این شرکت عقیده دارد ناآرامی‌های ژئوپلتیک در روسیه و اوکراین به دنیا دامن می‌زند و ارز مبادله جهانی (طلا) و دارایی ذخیره ارزش جهانی (طلا) را عوض می‌کند. روسیه چند روز پیش مجوز دریافت پول نفت و گاز صادراتی با بیت‌کوین را امضا کرد.

از طرفی چین هم در دلارزدایی از اقتصاد خود با روسیه هم‌دست است. احتمالا دلار در مبادلات جهانی کمرنگ می‌شود و اینجا بیت‌کوین و یوان دیجیتال را به عنوان مدعیان جدید داریم.

«احتمالا بانک‌های مرکزی ذخایر دارایی خود را به سمت چیز دیگری غیر از دلار تغییر می‌دهند.»

شرکت سرمایه‌گذاری vaneck یک صندوق فعال در حوزه بلاکچین و ارز دیجیتال است که بیش از ۳۰ میلیون دلار دارایی تحت کنترل دارد. این شرکت چند سالی می‌شود که قصد راه‌اندازی ETF اسپات بیت‌کوین را دارد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفجه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.