کد مطلب: ۸۸۵۱۲۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / فروشندگان به بازار می‌آیند؟

پیش بینی قیمت بیت کوین / فروشندگان به بازار می‌آیند؟

بیت کوین اخیراً به سطح حمایت 34 هزار دلار رسیده است. در میان مجموعه‌ای از تغییرات اساسی در چشم‌انداز بازار، از بررسی‌های مداوم SEC ایالات متحده تا مقررات سختگیرانه کریپتو در بریتانیا، این ارز دیجیتال انعطاف پذیری بسیاری را به نمایش گذاشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود 34 هزار 107 دلار قرار دارد. در 24 ساعت گذشته، این رمز ارز حدود 16.5 میلیارد دلار، کاهش حجم معاملات را تجربه کره است. پیش بینی قیمت بیت کوین را در ادامه می‌خوانید.

پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

ارزش بازار فعلی این ارز دیجیتال 663 میلیارد دلار است. عرضه بیت کوین در گردش 19.525 میلیون BTC است که به طور پیوسته به حداکثر آستانه 21 میلیون بیت کوین نزدیک می‌شود. بیت کوین به عنوان نماینده بی‌رقیب بازار ارزهای دیجیتال، جایگاه شماره 1 خود را در CoinMarketCap حفظ کرده است.

سطح محوری بیت کوین 33 هزار و 920 دلار است که به عنوان سطح اصلاحی فیبوناچی 23.6 درصد شناخته می‌شود. در جهت صعودی، مقاومت فوری بیت کوین روی 35 هزار و 185 دلار و مقاومت‌های بعدی آن نیز 36 هزار و 100 دلار و 36 هزار و 975 دلار تعیین شده‌اند.

در جهت نزولی، حمایت فوری قیمت نیز در 33 هزار و 130 دلار (سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصد) قرار دارد. حمایت بیشتر قیمت در 32 هزار و 460 دلار (سطح اصلاح فیبوناچی 50 درصد) و 31 هزار و 825 دلار (سطح اصلاح فیبوناچی 61.8 درصد) شناسایی شده است.

شاخص فنی RSI در حال حاضر حدود 60 قرار دارد. به طور معمول، RSI بالاتر از 70 نشان دهنده شرایط اشباع خرید است، در حالی که RSI زیر سطح 30 نشان دهنده شرایط اشباع فروش است. با این حال، RSI حدود 60، وضعیت این ارز دیجیتال را کمی صعودی نشان می‌دهد.

اندیکاتور STOCH در حال حاضر بالای 92.327 واقع شده، این نشانگر که در محدوده بین 0 تا 100 حرکت می‌کند، برای شناسایی شرایط اشباع خرید یا فروش استفاده می‌شود. قرارگیری اندیکاتور مذکور در بالای سطح 80 به طور کلی به معنای شرایط خرید اشباع است، به این معنی که بیت کوین ممکن است با قیمتی بالاتر از محدوده معمول خود معامله شود، که نشان دهنده اصلاح بالقوه قیمت در آینده نزدیک است.

EMA 50 میانگین قیمت بیت کوین را در 50 روز گذشته نشان می‌دهد و وزن بیشتری به قیمت‌های اخیر آن می‌دهد. در حال حاضر این شاخص در 33 هزار و 760 دلار تعیین شده و به عنوان سطح حمایت پویا عمل می‌کند. معاملات بیت کوین بالاتر از این سطح، نشان می‌دهد که احساسات کوتاه مدت بازار صعودی است و قیمت ممکن است در بازه زمانی پایین به روند صعودی خود ادامه دهد.

بیت کوین وضعیت صعودی خود را بالاتر از مرز 33 هزار و 920 دلار حفظ کرده است. با این حال، شکست نزولی قیمت از این آستانه می‌تواند باعث فشار فروش بیشتر شود. در کوتاه مدت، به عقیده تحلیلگران، معامله‌گران بازار ممکن است بیت کوین را در مسیر آزمایش مقاومت 35 هزار و 185دلاری ببینند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر