کد مطلب: ۱۵۵۰۱۴

۳۰ میلیارد دلار از بورس آمریکا خارج شد

30 میلیارد دلار از بورس آمریکا خارج شد

سرمایه‌گذاران بورس وال استریت آمریکا به دلیل نگرانی از ریسک بالای دلار و وخیم شدن شرایط داخلی بورس ایالات متحده در حال خارج کردن سرمایه‌های خود هستند.

امریکن‌بانک اعلام کرد، سرمایه‌گذاران حاضر در بورس وال‌استریت آمریکا در ۱۰ هفته اخیر به صورت متوالی در حال خارج کردن سرمایه‌های خود هستند و این موضوع به ریسک بالای دلار به دلیل کاهش ارزش آن در برابر سایر ارزها به خصوص یورو نسبت داده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال در طول ۱۰ هفته گذشته مجموع خروج سرمایه از بورس وال‌استریت ۳۰ میلیارد دلار از سوی این بانک آمریکا گزارش شده است که این خروج سرمایه در ۱۳ سال اخیر بی‌سابقه گزارش می‌شود.

یو‌اس‌تودی در گزارش خود آورده، سرمایه گذاران وال‌استریت در حال سرمایه‌گذاری در بورس کشورهای نوظهور، اروپا و ژاپن هستند که مجموع سرمایه‌گذاری در این بورس‌ها طی ۱۰ هفته اخیر ۳۶ میلیارد دلار گزارش شده است.

در این گزارش عنوان شده که سرمایه‌گذاران نسبت به وخیم شدن شرایط داخلی بورس آمریکا نگرانی دارند و خروج سرمایه از بورس آمریکا در واقع با اواخر ماه ژوئن اتفاق افتاد. یعنی زمانی که ارزش یورو در مقابل دلار آمریکا شروع به قدرتنمایی کرد؛ ضمن اینکه ماریو‌دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا هم گفت: به زودی افزایش نرخ تورم و سیاست پولی انقباضی‌تر در منطقه یوور به وجود خواهد آمد.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.