فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۶۴۰۰۸

ادعای عراق در مورد مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

ادعای عراق در مورد مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

نخست‌وزیر عراق ادعا کرده است که برای مقابله با تحریم‌های آمریکا، در کنار ایران می‌ایستد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق، در دیدار با تعدادی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایرانی در بغداد بر ایستادگی کشورش در کنار ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا تأکید کرد.

او در این دیدار اضافه کرد که عراق در کنار ملت ایران در مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران قرار دارد.

السودانی با تأکید بر اینکه کشورش به طور کامل در کنار مردم ایران و در برابر اقدامات ظالمانه آمریکا خواهد بود، گفت: ملت ایران پیش از این در بحران‌ها در کنار ملت عراق بودند.

نخست‌وزیر عراق بیان کرد: حمایت بغداد از ملت ایران در مقابله با تحریم، با وجود فشارهای دولت آمریکا علیه عراق در زمینه‌های اقتصادی و بانکی ادامه دارد (ایرنا).

سال‌ها بلاتکلیفی طلب گازی ایران از عراق

به گزارش تجارت‌نیوز، مقام عراقی در حالی این سخنان را بیان کرده است که موضوع پرداخت طلب ایران از صادرات گاز به این کشورها سال‌ها بلاتکلیف باقی مانده بود. اواخر خرداد امسال، عراق با مجوز آمریکا، ۱.۶ میلیارد دلار طلب معوق سال‌های گذشته ایران بابت صادرات گاز را به حساب کشورمان در یک بانک عراقی واریز کرد.

در ادامه و در روزهای ابتدایی تیر، مدیرعامل شرکت ملی گاز اعلام کرد که وزارت برق عراق تمام مطالبات گازی ایران را پرداخت کرده و بدهی گازی این کشور به ایران صفر شده اما این مبلغ در بانک عراقی مسدود است. مجید چنگی، گفت: «مشکل ما فقط انتقال وجه از بانک TBI عراق است.» آنگونه که ایلنا در آن زمان گزارش داد، این مقام مسئول گفته بود که مذاکرات در این خصوص برای انتقال پول ایران به کشور ادامه دارد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.