کد مطلب: ۸۶۴۰۷۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش قربانیان زلزله مراکش به ۴ هزار کشته و زخمی

افزایش قربانیان زلزله مراکش به ۴ هزار کشته و زخمی

وزارت مراکش اعلام کرد که تعداد قربانیان زلزله مراکش به ۲۰۱۲ کشته و ۲۰۵۹ زخمی افزایش پیدا کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وزارت کشور مراکش بامداد یکشنبه اعلام کرد که تعداد قربانیان زمین‌لرزه شدید روز شنبه در این کشور به ۲۰۱۲ کشته و ۲۰۵۹ زخمی افزایش پیدا کرده است.

سازمان زمین شناسی آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد که زمین‌لرزه‌ مرگبار و بی‌سابقه‌ای به قدرت ۶.۸ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین در نزدیکی منطقه تفریحی «اوکایمدن» رخ داد. این منطقه در کوه‌های اطلس واقع شده و حدود ۷۵ کیلومتر با شهر مراکش، چهارمین شهر بزرگ کشور مغرب فاصله داشت.

شبکه «الجزیره» به نقل از مدیر مرکز ملی ژئوفیزیک مراکش گزارش داد: «ما متوجه پس لرزه‌هایی در مجاورت کانون زمین‌لرزه شدیم و در حال بررسی فراوانی آنها هستیم. شدت این زمین‌لرزه قابل توجه بود و کارشناسان را غافلگیر کرد زیرا قبلاً چنین چیزی ثبت نشده بود».

زلزله مراكش

زلزله مراكش

55

56

57

زلزله مراكش

بامداد یکشنبه همچنین بانک جهانی اعلام کرد که حمایت کامل خود را از مراکش در پی این زلزله ارائه کرده و تمرکز آنها در این مرحله حمایت از مردم این کشور برای سپری کردن عواقب این فاجعه است.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که زمین‌‌لرزه شدیدی که مراکش را لرزاند، ۳۰۰هزار نفر را در این کشور و مناطق اطراف آن تحت تأثیر قرار داد.

منبع: فارس

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز