کد مطلب: ۲۶۵۶۲۶

نماینده مردم خرمشهر در مجلس:

جلوی پیشروی آب شور دریا به کارون تا ۳ روز دیگر گرفته می‌شود

جلوی پیشروی آب شور دریا به کارون تا ۳ روز دیگر گرفته می‌شود

نماینده مردم خرمشهر در مجلس از پایان کار احداث بند مارد که قرار است مانع پیشروی آب شور دریا به اروند و کارون شود تا سه روز آینده خبر داد.

عبدالله سامری شامگاه پنج‌شنبه در مراسم جشن روز ملی اصناف در خرمشهر به شوری اخیر آب آشامیدنی شهرهای خرمشهر و آبادان اشاره کرد و با عذرخواهی از مردم از پایان این وضعیت در مدت زمانی کوتاه خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سامری اظهار کرد: از سه روز گذشته عملیات احداث بند خاکی بر کانال مارد با هدف ممانعت از پیشرویی آب شور خلیج فارس آغاز شده است که تنها ۱۰ متر از این بند باقی مانده و عملیات ظرف سه روز آینده به اتمام می‌‍رسد.

نماینده مردم خرمشهر همچنین از پیشرفت پروژه آبرسانی غدیر۲ خبر داد و گفت: عملیات احداث کانال غدیر تا سه راه حسینیه انجام شده است و اگر سه سربند آن هم نصب شود کار پایان می‌یابد و آب شرب مردم به طور کامل از طرح غدیر تامین خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری جلسه‌ای برای امتداد آب قیصریه به سد کرخه در سه‌شنبه پیش‌رو برای افزایش کیفیت آب منطقه خبر داد و افزود: در صورت عملی شدن این پروژه کیفیت آب شرب آبادان، خرمشهر و شادگان بسیار مطلوب و زلال خواهد شد.

سامری بر پیگیری‌های انجام شده برای تحت فشار قرار دادن دولت در راستای رفع سریع مشکل تاکید کرد و افزود: در این مدت وزیر، استاندار و مدیران شهری را تحت فشار قرار دادیم تا عملیات احداث بند به سرعت انجام و راهکارهای دیگر بررسی شود.

وی در ادامه سخنانش به احداث خانه اصناف خرمشهر هم اشاره کرد و گفت: قرار است زمینی در سایت اداری خرمشهر از سوی مسکن و شهرسازی برای اصناف در نظر گرفته شود.

نماینده مردم خرمشهر همچنین با اشاره به وضعیت فعلی بازارهای خرمشهر، خواستار همکاری مسئولان شهرستان و سازمان منطقه آزاد اروند برای تبدیل این بازارها که آنها را بازاری سنتی خواند به بازارهای مدرن شد.

منبع:مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر