کد مطلب: ۵۰۹۳۲۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واردات لوازم آرایش و ادکلن همچنان ممنوع است

واردات لوازم آرایش و ادکلن همچنان ممنوع است

روز گذشته اعلام شد که ممنوعیت واردات لوازم آرایشی برداشته شده است اما رئیس انجمن صنایع شوینده این خبر را رد می‌کند و می‌گوید: واردات لوازم آرایش و ادکلن همچنان ممنوع است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، تیر ماه سال گذشته به دلیل کمبود منابع ارزی واردات لوازم آرایشی و ادکلن ممنوع شد. این در حالی است که دیروز ایسنا از زمزمه رفع ممنوعیت واردات لوازم آرایشی خبر داد.

واردات لوازم آرایشی و ادکلن چقدر واقعیت دارد؟ رئیس انجمن صنایع شوینده به تجارت‌نیوز گفت: درباره چند و چون خبر آزادسازی واردات لوازم آرایشی مدیر کل صنایع غیرفلزی وزارت صمت هم این خبر را تکذیب کرد. با توجه به شرایط ارزی کشور بعید است که واردات لوازم آرایشی و ادکلن تا پایان سال آزاد شود.

بختیار علم بیگی افزود: واردات خمیردندان خارجی، لوازم آرایشی و ادکلن همچنان ممنوع است. به اعتقاد فعالان صنایع شوینده چنانچه لوازم آرایشی و ادکلن از مبادی رسمی وارد کشور شود، مانعی درباره واردات آن وجود ندارد.

پیش از این بررسی ایسنا نشان می‌داد «رایزنی‌های صورت گرفته در رابطه با رفع موانع ترخیص و واردات لوازم آرایشی و بهداشتی، مقرر شده که این کالاها از گروه ممنوعه (۲۷) خارج و به گروه دیگری منتقل شود، این امتیاز در حالی اعمال شده که در این گروه، کالاهای دیگری هم قرار دارند که از مدت‌ها قبل در گمرک دپو بوده و صاحبان آنها حتی به صورت مشروط و براساس توافق دستگاه‌های مربوطه نیز با موانعی برای ترخیص مواجه بودند.»

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.