کد مطلب: ۸۴۷۰۵۰

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ / قیمت دلار، سوخت حرکت بازار طلا شد

قیمت طلا و سکه 11 مرداد 1402 / قیمت دلار، سوخت حرکت بازار طلا شد

قیمت طلا و سکه دیروز با رشد شارپی همراه بود. این روند متعاقب افزایش ۷۰۰ تومانی قیمت دلار رخ داد و سکه‌های سنگین را در کانال بالاتر نشاند.

به گزارش تجارت‌نیوز در هفته جاری، بازار طلا در پایتخت تنها دو روز رسما باز بود و هر دو روز نیز روند قیمت طلا و سکه افزایش‌های قابل توجهی داشتند.

قیمت طلا و سکه 11 مرداد1402

روز گذشته قیمت انس کاهش ۲۱ دلاری داشت و با رقم ۱۹۴۴ دلار معامله شد. بنابراین بازار طلا سوخت صعودی خود را از قیمت دلار و ورود این اسکناس به کریدور ۵۰ هزار تومانی دریافت کرد. دلار نیز متعاقب تصمیمات بانک مرکزی مبنی بر انحلال کانون صرافان و نیز تقاضای خرید دلار برای اربعین افزایش قیمت داشت. تحلیلگران بازارهای مالی در هفته گذشته محدوده قیمتی ۲۹ میلیون ۲۰۰ هزار تومانی را برای سکه امامی پیش‌بینی کرده بودند.

گفتنی است در پی تعطیلی سراسری کشور به دلیل گرمای هوا، اتحادیه طلا و جواهر نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه هم در روزهای ۱۱ و ۱۲ مرداد ملزم به تعطیلی هستند. با این حال اما نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ساعات پایانی روز اعلام کرد: طبق استعلام جدید از وزات صمت و اتاق اصناف، فعالیت و باز بودن واحدهای صنفی طلا و سکه در بازار تهران طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه بلامانع است.

ورود سکه‌های سنگین به کانال بالاتر

روز گذشته دهم مرداد قیمت سکه امامی با افزایش ۸۹۲ هزار تومانی یک پله صعود کرد. این قطعه با رقم ۲۹ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار افزایش ۲۰۴ هزار تومانی داشت. سکه بهار دیروز در کانال بالاتر و با قیمت ۲۶ میلیون و ۹۸ هزار تومان معامله شد.

روز قبل نیم‌ و ربع سکه هر کدام افزایش ۴۵۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات با کانال قیمتی بالاتر ۵۰ هزار تومان فاصله دارند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۹۵۰ و ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

اثر کاهشی انس جهانی مانع پرش قیمت طلا شد

دیروز قیمت طلا نسبت به رشد شارپی سکه، پرش قیمت نداشت و به نظر می‌رسد کاهش قیمت طلای جهانی بر قیمت طلا در بازار داخلی اثر داشت. روز گذشته هر مثقال طلا با ۱۰۷ هزار تومان رشد، با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۴۶هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۲۴ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۹۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۳۵۹ هزار تومان رسید.

دیروز حباب سکه در تمام قطعات افزایشی بود. این افزایش، حباب سکه‌های امامی، بهار و ربع‌ سکه را در کانال بالاتر نشاند. روز قبل سکه امامی با ۸۳۹ هزار تومان رشد بیشترین مقدار افزایش مقدار حباب را داشت. حباب سکه بهار ۱۲۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۰۹ هزار تومان، ربع سکه ۴۲۹ هزار تومان و سکه گرمی ۹۰ هزار تومان افزایش داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.