بدون حضور ترامپ ارزش سهام توئیتر کاهش می‌یابد

بدون حضور ترامپ ارزش سهام توئیتر کاهش می‌یابد

برآورد تحلیلگر موسسه مونس کرسپی هاردت نشان می‌دهد، اگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا حساب کاربری خود را در شبکه اجتماعی توئیتر حذف کند، ارزش سهام این شرکت در بورس وال‌استریت تا ۲ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.

برآورد تحلیل‌گر موسسه مونس کرسپی هاردت نشان می‎دهد، اگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا حساب کاربری خود را در شبکه اجتماعی توئیتر حذف کند، ارزش سهام این شرکت در بورس وال‌استریت تا 2 میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.

به گزارش تجارت‎نیوز، جیمز کاکمک گفت: هیچ تبلیغ رایگانی بهتر از عضویت رئیس‌جمهوری آمریکا در این شبکه اجتماعی نیست.

هرچند شرکت توئیتر رقم دقیقی در خصوص کاربران روزانه خود منتشر نکرده، اما کاکمک، این رقم را حدود 125 میلیون نفر، یعنی حدود 30 درصد کمتر از کاربران نرم‌افزار اسنپ برآورد کرده است. توئیتر در ماه جولای اعلام کرد که تعداد کاربران فعال روزانه‌اش در سه ماهه دوم سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد رشد کرده است.

حساب کاربری دونالد ترامپ 36 میلیون دنبال‌کننده در توئیتر دارد و از زمان پیوستنش به این شبکه اجتماعی در سال 2009، بیش از 35 هزار بار توئیت کرده است.

سهام شرکت توئیتر از زمان پیروزی دونالد ترامپ، در انتخابات آمریکا در 8 نوامبر 14 درصد کاهش داشته است. ارزش سهام این شرکت در بازار بورس به حدود 11.7 میلیارد دلار می‌رسد. بر اساس این برآورد در صورت خداحافظی ترامپ از توئیتر این شرکت حدود یک‌پنجم از ارزش خود را از دست خواهد داد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند