بررسی سریال قورباغه تا قسمت چهارم

سریال قورباغه تقریبا یک ماهی می‌شود که به بازار نمایش خانگی عرضه شده است و از آنجا که این سریال تفاوت‌هایی با سریال‌های معمولی چه در داستان چه در نوع فیلمبرداری دارد نقدهای زیادی به این سریال دیدنی وارد شده است.

سریال قورباغه تقریبا یک ماهی می‌شود که به بازار نمایش خانگی عرضه شده است و از آنجا که این سریال تفاوت‌هایی با سریال‌های معمولی چه در داستان چه در نوع فیلمبرداری دارد نقدهای زیادی به این سریال دیدنی وارد شده است.

معرفی سریال قورباغه:

داستان این سریال درباره سه سارق به نام‌های فرید (اشکان حسن‌پور) جواد (شهروز دل افکار) و رامین (صابر ابر) است که دست به سرقت از یک فرد پولدار به نام نوری (نوید محمدزاده) می‌زنند اما نوری دست این سه نفر را می‌خواند و آن‌ها را آلوده به سم قورباغه می‌کند و به اسارت خود در می‌آورد. این سه نفر وارد یک باند بزرگ قاچاق مواد مخدر می‌شوند و …

بازیگران این سریال از جمله : نوید محمدزاده، صابر ابر، سحر دولتشاهی، فرشته حسینی، نوید پورفرج، هومن سیدی، یونا تدین، آناهیتا افشار و… هستند. توجه داشته باشید که دانلود سریال قورباغه را می‌توانید در پلی استپ دانلود فیلم تجربه کنید.

قورباغه

وقتی که اولین قسمت این سریال عرضه شد:

خیلی‌ها منتظر بودن چون یکبار قرار بود ۴ آذر و یک بار ۲۴ آذر پخش شود که در آخر در روز چهارشنبه خیلی یهویی این سریال پخش شد وارد جزییات نمی‌شویم بریم سر اصل مطلب خوب سریال از صابر ابر شروع می‌شود و دو رفیق کله پوکش که اصلا گوش به حرف نمی‌دهند.

هدف این سه جوان پول می‌باشد و شاکی هستند از اینکه در این زندگی همچنان پول را راحت کسب نمی‌کنند. روزی در کنار هم بودند که یک مامور پلیس توسط اشرار زخمی می‌شود که یکی از این دوستان اسلحه این مامور پلیس را برمی‌دارد.

در شب چهارشنبه‌سوری تصمیم به دزدی میگیرند با این اسلحه که ترجیح می‌دهیم اگر از این داستان خوشتان آمده خودتان ببینید.

خوب بعد از پخش این سریال خیلی‌ها گفتند این چه سریالی است مانند سریال خارجی‌ای است که قبلا پخش شده است و خیلی‌ها هم معتقد بودند بهتر است در ایران یک فیلم کپی خوب ببینیم تا یک فیلم عاشقانه‌ی سطحی و بدون تکنیک فیلم‌برداری و …

هرچند به نظر شخصی بنده می‌بایست به عوامل تولید این سریال خسته نباشید گفت چون یک درجه سطح هنر ایران را بالا برده‌اند.

قورباغه

نکته خوب ماجرا اینجاست هومن سیدی کاری که در آثارش می‌کند یک کپی پیست یا تقلید ساده نیست و الهاماتی از بهترین‌های سینمای جهان می‌گیرد و از آنها برای ساخت یک اثر بومی وام می‌گیرد. او این کار را با نهایت دقت انجام می‌دهد و از همین حیث به هیچ‌وجه محکوم به تقلید کردن کورکورانه نمی‌شود.

در ادامه سریال با نمایی از لوکیشن‌های شهرک اکباتان آغاز می‌شود، شهرکی که در سینمای ایران نماد خلاف‌های زیرزمینی است و نوع معماری فضای شهرک و خانه‌های آن نیز بسیار سینمایی هستند. ساختمان‌های تو در تو و محکم و بتنی اکباتان، فضایی سرد و بی‌روحی دارند که با داستان تاریک سریال قورباغه همخوانی بسیاری پیدا می‌کند.

داستان از دل همین ساختمان‌های اکباتان اغاز می‌شود و بدون هیچ حاشیه‌ای وارد فضای زندگی بچه‌های خلاف محله های تهران می‌شود. سه کاراکتر به ما معرفی می‌شوند که به جز صابر ابر، دو بازیگر دیگر کمی غلوآمیز بازی می‌کنند و این موضوع توی ذوق می‌زند. صابر ابر نیز با اینکه بازی خوبی دارد، اما نه استایل و نه طرز صحبتش به دو شخص دیگر جور در نمی‌آید و نمی‌توان باور کرد یک لات است.

در واقع باید گفت هارمونی خوبی بین این سه نفر شکل نگرفته است و تیپ‌سازی شخصیت آنها تئاتری از آب درآمده است؛ برخی از دیالوگ‌ها و حرکات این کاراکترها مانند رفتارهایی است که از جانب پسران دبیرستانی سر می‌زند نه افرادی سی و خرده‌ای ساله.

سریال قورباغه

با این وجود سریال تلاش می‌کند ما را با این مینی گنگسترهای پر ایراد همراه کند و به فضای زیرزمینی و خلاف آنها ببرد. داستان از جایی آغاز می‌شود که آنها شاهد کشته شدن یک مامور لباس شخصی هستند و از مهلکه می‌گریزند. آشنایی با این شخصیت‌ها در حد شناخت تیپ خودشان است و پیشینه خاصی از آنها داده نمی‌شود، هرچند پایان‌بندی قسمت اول تقریبا دلیل اینکه کارگردان چندان علاقه‌ای به این کار ندارد را به همه تماشاگران ثابت می‌کند. احتمالا قسمت‌های آتی بیشتر از آنها بدانیم.

پایان‌بندی پایلوت قورباغه با حضور نوید محمدزاده و نقش‌آفرینی کوتاه ولی به شدت جذاب و گیرایش، یکی از هیجان‌انگیزترین و مهلک‌ترین پایان‌بندی‌ها در بین تمام سریال‌هایی است که تاکنون ساخته شده است. بیش از بیست سال است که مشغول تماشای سریال‌های مختلف از کشورهای گوناگون هستم و به یاد دارم کمتر اپیزودهای پایلوتی توانسته باشد تا این حد مرا به بهت فرو ببرد.

رودستی که کارگردان در این بخش به مخاطبین خود می‌زند، ضمن آنکه مهر دیگری بر مساله جدی بودن و سیاه بودن فضای سریال است و تاکید مجددی است بر شوخی نداشتن کارگردان با شخصیت‌های خلق شده‌اش، سوالات بسیاری را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند و تعامل خوبی با او برقرار می‌کند. بعید است کسی حتی اگر با حال و هوای سریال به اصطلاح حال نکند، دلش نخواهد قسمت بعد را نبیند تا از راز پایان‌بندی قسمت نخست آگاه شود. همچنین لازم به ذکر است با این سریال، سریال دیگری پخش شد که دانلود سریال ملکه گدایان را می‌توانید در پلی استپ دانلود فیلم تجربه کنید.

 

*تجارت‌نیوز مسئولیتی در برابر صحت مطالب تبلیغاتی ندارد و راستی‌آزمایی محتوای تبلیغ بر عهده مخاطب می‌باشد*

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند