توسط مجلس انجام می‌شود؛

بررسی فوری لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

نمایندگان مردم در خانه ملت با بررسی اولویت دار لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موافقت کردند.
بررسی فوری لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، اول مهرماه) مجلس در جریان بررسی پیشنهاد اولویت برای لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ۱۴۲ رای موافق، ۳۳ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در جلسه با بررسی اولویت دار این لایحه موافقت کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا پورابراهیمی به عنوان متقاضی اولویت طرح فوق گفت: درخواست اولویت با امضای بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان صورت گرفته و از آنجایی که این لایحه در ابتدای سال ۹۶ به جمع‌بندی رسید و اردیبهشت‌ماه با موافقت صحن به صورت دو شوری درآمد آن را در کمیسیون اصلاح کردیم و در حال حاضر حدود ۶ ماه است که لایحه آماده ارائه به صحن علنی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بر همین اساس تصریح کرد: به دلیل توافق مجلس و دولت متن مصوبه‌ها نهایی شد و از آنجایی که اتفاقات ارزی، مشکلاتی برای جامعه ایجاد کرده اهمیت اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز دو چندان شده است.

وی افزود: در حال حاضر دستگاه‌ها با مشکل عملیات اجرایی درخصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز مواجه هستند که قانون بر همین اساس اصلاح شد و این اقدام با بررسی همه‌جانبه و حضور دستگاه‌های مربوطه در کمیسیون اقتصادی صورت گرفت از این رو می‌خواهیم این موضوع سریع تعیین تکلیف شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: با ابلاغ قانون جدید بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد. جهانبخش محبی‌نیا به عنوان مخالف بررسی اولویت‌دار لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دولت و مجلس در حوزه قاچاق بسیار کار کرده‌اند و در حال حاضر مشکل اساسی گرانی‌ها و مسائل ارزی و همچنین کاهش ارزش پول ملی است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس اظهار داشت: همچنین تامین کالاهای اساسی مردم از ضروریات است که باید در این زمینه اقدام شود.

سید مصطفی ذوالقدر به عنوان موافق بررسی اولویت‌دار لایحه فوق ابراز داشت: پیش از این قاچاق کالا و ارز از خارج به داخل بود اما در حال حاضر این اقدام از داخل به خارج صورت می‌گیرد که شامل طلا، نقره و فرش می‌شود.

نماینده مردم میناب، جاسک و رودان در مجلس در پایان تصریح کرد: متاسفانه شاهد قاچاق کالا به صورت کانتینر به سمت تهران هستیم که کسی از جمله وزیر اقتصاد و وزیر دادگستری مانع آن نمی‌شود اما هنگامی که یک روستایی گوسفند خود را به لب مرز می‌برد می‌گویند او مشغول قاچاق کالا است که باید این موارد تعیین تکلیف شود.

 

منبع:خانه ملت

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز