بهترین عملکرد هفتگی بازارهای جهانی ثبت شد

بهترین عملکرد هفتگی بازارهای جهانی ثبت شد

قیمت دلار در حالی افزایش یافت که بورس‌های وال‌استریت در آخرین روز معاملات نیز برای ششمین بار متوالی افزایش یافتند.

قیمت دلار در حالی افزایش یافت که بورس‌های وال‌استریت در آخرین روز معاملات نیز برای ششمین بار متوالی افزایش یافتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز، بن فیلیپس، مسئول ارشد سرمایه‌گذاری «اونت شیرز»؛ با اشاره به چشم‌انداز مثبت انتشار آمار صورت درآمد شرکت‌ها و تقویت اقتصاد می‌گوید: بورس‌های وال‌استریتی در ابتدا با ریزش مواجه شدند اما پس از اینکه ثابت شد پایه‌های اقتصادی تغییر نکرده‌اند، خود را بازیافتند.

تحلیل‌گران به تخمین سرعت نرخ رشد جهانی ادامه می‌دهند که طبق محاسبات «کردیت سوئیس» باعث شده است صورت‌های درآمد شرکت‌ها طبق پیش‌بینی‌ها و حتی فراتر از برآورد تحلیل‌گران باشد.

طبق آمارهای رویترز، انتظار می‌رود ارزش سهام شرکت‌های اروپایی شاخص «استاکس ۶۰۰» نسبت به سال گذشته ۱۴.۶ درصد افزایش یابد، در حالی‌که صورت‌های ترکیبی رشد نشان می‌دهد، این مقدار برای شرکت‌های حاضر در شاخص «اس‌ اند پی ۵۰۰» معادل ۱۵ درصد خواهد بود.

از زمان آغاز تحرکات جدید بازار در دو هفته گذشته پس از نگرانی‌ها از افزایش تورم آمریکا و تاثیر آن برروی نرخ بهره، کشمکشی بین سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند با سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه، در حاشیه امن باقی بمانند و آن‌هایی که معتقدند روند رو به صعود بی‌سابقه ۹ سال اخیر ادامه خواهد یافت، در جریان است.

به گفته میشل آرون، استراتژیست سرمایه‌گذاری «استیت استریت گلوبال ادوایزر»؛ سرمایه‌گذاران درباره نحوه مواجهه بانک مرکزی آمریکا با تورم پایین، بدون آنکه به اقتصاد آسیبی بزند و باعث ایجاد حباب دارایی نشود، نیز نگرانند. این زمان بسیار سختی است؛ بازار، این چالش را شناخته و منتظر است ببیند بانک مرکزی چگونه به آن پاسخ خواهد داد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند