تحویل شرکت آلومینیوم المهدی به مدیریت جدید

تحویل شرکت آلومینیوم المهدی به مدیریت جدید
شرکت آلومینیوم المهدی با حضور نمایندگان سازمان خصوصی سازی، به طور رسمی به گروه صنعتی مپنا به عنوان مدیریت جدید این شرکت تحویل داده شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان شامگاه چهارشنبه در این مراسم اظهار کرد: استانداری هرمزگان از مدیریت جدید شرکت آلومینیوم برای پیشبرد اهداف کارخانه در زمینه تولید و اشتغال حمایت خواهد کرد.

ایرج حیدری بیان کرد: شرکت صنعتی مپنا یک شرکت با برنامه و منظم در سطح کشور است که تاکنون در بخش‌های گوناگون در مناطق مختلف کشور اقدام به سرمایه‌گذاری کرده است و امیدواریم جدیت و تلاش خود را در مدیریت شرکت آلومینیوم المهدی به صورت عملی نشان دهد.

وی تاکید کرد: اهداف مهمی در شرکت آلومینیوم المهدی دنبال می‌شود و مدیریت جدید باید حفظ سرمایه شرکت و سه هزار کارگر فعال در آن را در صدر برنامه‌های کاری خود قرار دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: طی ماه‌های اخیر با تلاش‌های صورت گرفته از سوی مدیریت عالی استان و دیگر مسئولان، حقوق کارگران مجموعه المهدی به موقع پرداخت شد و مواد اولیه مورد نیاز کارخانه نیز جهت فعال بودن چرخه تولید به موقع تامین گردید.

حیدری تاکید کرد: مدیریت جدید شرکت آلومینیوم المهدی پرداخت به موقع حقوق کارگران کارخانه را در دستور کار قرار دهد تا وقفه ای در این زمینه ایجاد نگردد.

در پایان این مراسم حمید مهتدی از سوی شرکت مپنا به عنوان مدیرعامل جدید کارخانه آلومینیوم المهدی معرفی شد.

براساس این گزارش، سازمان خصوصی‌سازی دوشنبه هفته جاری اعلام کرد، شرکت «آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال» به دلیل تحقق نیافتن برخی تعهدهای خریدار قبلی به شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) واگذار شد.

سازمان خصوصی‌سازی در سال ۹۴ سهام مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزگان به میزان ۷۲ درصد و به ارزش ۱۷۵۰ میلیارد تومان را به بخش خصوصی واگذار کرد.

این سازمان دوشنبه هفته جاری اعلام کرد: شرکت «فروآلیاژ گنو» خریدار پیشین سهام شرکت آلومینیوم المهدی به تعهدات خود پایبند نبود؛ بنابراین فراخوانی درخصوص جایگزینی صادر شد که پس از بررسی‌ها، قرارداد جایگزین با شرکت مدیریت پروژه‌ای نیروگاهی (مپنا) به امضا رسید.

طبق اعلام مسئولان سازمان خصوصی‌سازی، با توجه به اینکه خریداران به تعهدهای خود عمل نکردند، سهام در وثیقه شرکت آلومینیوم المهدی و دارایی‌های طرح آلومینیوم هرمزال به فروش می‌رسد.

براساس این گزارش، آلومینیوم المهدی همچنین باید ماهیانه ۲۵۰۰ تن آلومینیوم به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تحویل می‌داد، که خلف وعده کرده است.

در آخرین فراخوان سازمان خصوصی‌سازی که ماه گذشته منتشر شد قیمت پیشنهادی کارخانه المهدی ۳۴۰ میلیارد تومان نقد و ۶ قسط ۱۲۳ میلیارد تومان و انتقال بدهی‌ها به خریدار جدید اعلام شد.

کارخانه آلومینیوم المهدی در سال ۱۳۶۹ در غرب بندرعباس ساخته شده و هم اکنون با سه هزار نیرو، ۳۰ درصد ظرفیت آن فعال است.

این کارخانه دارای ظرفیت سالیانه ۳۳۰ هزار تن شمش آلومینیوم در ۳ مرحله بوده که بتدریج تا اردیبهشت سال ۸۴ در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به ظرفیت اسمی پیش‌بینی شده به ۱۱۰ هزار تن دست یافت.

گروه مپنا به عنوان یک شرکت تولیدی، صنعتی و بازرگانی بین‌المللی به همراه ۴۱ شرکت زیرمجموعه خود، در زمینه طراحی و احداث نیروگاه‌های حرارتی (بخار، گازی و سیکل ترکیبی)، همچنین اجرای پروژه‌های نفت و گاز و حمل و نقل ریلی و نیز در حوزه سرمایه‌گذاری خصوصی در این صنایع به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه‌گذاری خصوصی(IPP) در سطح بازار ایران و منطقه فعالیت می‌کند.

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند