پرونده «ذرت‌های آلوده» تعیین تکلیف شد

پرونده «ذرت‌های آلوده» تعیین تکلیف شد

نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی با بیان اینکه پرونده ۱۲۰ هزار تنی ذرت‌های آلوده با ورود دستگاه قضایی تعیین تکلیف شد،گفت: بیش از ۵۰۰ رأی توسط سازمان تعزیرات خوزستان قطعی و در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، «رسولی فاضل» نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی در حاشیه بازدید از انبار‌های اموال تملیکی استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به تاکیدات ریاست قوه قضاییه مجاز به سرکشی و بازرسی از انبار‌های اموال تملیکی در استان‌های مختلف هستیم. در این زمینه، چهار استان هدف داریم که شاخص هستند. این چهار استان شامل هرمزگان، بوشهر، خوزستان و تهران است.

نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی اظهار کرد: با توجه به رصد‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای نظارت، در بررسی‌های به‌عمل آمده در استان خوزستان، مشخص شد که این استان پیشرفت بسیار خوبی در جهت تعیین تکلیف کالا‌ها داشته است.

رسولی فاضل با اشاره به مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در انبار‌های اموال تملیکی استان خوستان طی دو ماهه اخیر گفت: بیش از ۵۰۰ رای توسط سازمان تعزیرات قطعی شده و در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته است و تعدادی از پرونده‌ها نیز توسط مراجع قضایی تعیین تکلیف شده و در اختیار این سازمان قرار گرفته است.

نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی خاطرنشان کرد: سازمان اموال تملیکی در استان خوزستان نیز در پی آراء صادره، با سرعت در جهت تعیین تکلیف کالا‌ها اقدام کرده‌است؛ به‌طوری که بخشی از کالا‌ها انهدام شده، بخشی در قالب مذاکره به فروش رفته و بخشی در قالب حراج و مزایده به فروش رفته و بخشی نیز به صاحب کالا استرداد و اعاده شد.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد کل کالا‌های موجود در انبار‌های سازمان اموال تملیکی در استان خوزستان تعیین تکلیف شده‌است، عنوان کرد: مدیرکل اموال تملیکی استان خوزستان با توجه به کاهش کالا‌ها اقدام به تجمیع انبار‌ها کرده‌است که اقدام خوب و مثبتی است که باعث کاهش هزینه‌های جاری این سازمان می‌شود.

رسولی فاضل تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد تا پایان دی ماه نسبت به تعیین تکلیف کالا‌های موجود در دو سوله باقی‌مانده اقدام شود.

نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی با اشاره به ذرت‌های متروکه در بندر امام خمینی (ره) گفت: این ذرت‌ها دو بخش است. حدود ۲۰ هزار تن از این ذرت‌ها در سال ۹۵ وارد شده و حدود ۱۲۰ هزار تن نیز در سال ۹۷ وارد شده بود که آلوده به سم «آفلاتوکسین» بودند که از بدو ورود این آلودگی در ذرت‌ها وجود داشت و بنا به همین دلیل اجازه ورود این ذرت‌ها به کشور داده نشد.

وی تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های به‌عمل آمده در نهایت پرونده ۱۲۰ هزار تن ذرت آلوده با فروش به شرط صادرات تعیین تکلیف شد و در نهایت از انبار‌ها و کشور خارج شد. در خصوص ۲۰ هزار تن ذرت باقی‌مانده نیز اقدامات لازم جهت تعیین تکلیف آن در دست انجام است.

منبع: فارس

آخرین اخبار کشاورزی را از صفحه کشاورزی دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند