فرماندار دشتیاری سیستان و بلوچستان به تجارت‌نیوز خبر داد:

خریداران نان قسطی صاحب شغل می‌شوند / توزیع آرد رایگان برای بدهکاران نانوایی‌ها

تجارت نیوز

خریداران نان قسطی صاحب مشاغل زود بازده می شوند. فرماندار منطقه دشتیاری سیستان و بلوچستان پس از دریافت مستندات تجارت‌نیوز از تشکیل کارگروهی برای توانمندسازی مردم آن منطقه خبر داد.

چندی پیش تجارت‌نیوز گزارشی منتشر کرد از شهروندان برخی مناطق استان‌های جنوبی ایران که بدهکار نانوایی‌ها شده‌اند و بدهی نان را هر ماه با یارانه‌شان تسویه می‌کنند.

در این گزارش نانواها و اهالی منطقه بلوچستان به کم‌آبی و کاهش ذخایر دریا اشاره کرده و گفته بودند که از یک سمت وضعیت نامساعد منابع آب و خاک در این استان و از سمت دیگر نبود زیرساخت‌های صنعتی موجب شده است که اهالی منطقه با فقر شدید دست و پنجه نرم کنند.

عادل عفتی، فرماندار دشتیاری سیستان و بلوچستان پس از تماس با تجارت‌نیوز و دریافت مستندات خبر داد که کارگروهی برای توانمندسازی مردم این منطقه در فرمانداری تشکیل شده و چند طرح و مدل برای ایجاد مشاغل زودبازه و بازاریابی آن، در دست بررسی است که به زودی با همکاری یک NGO اجرایی می‌شود.

عفتی همچنین گفت که برای روستاییان تهیدستی که در جریان این گزارش شناسایی شده‌اند، سهمیه آرد رایگان در نظر گرفته شده و از این پس آنها نان رایگان دریافت می‌کنند.

تجارت‌نیوز پیگیر توزیع نان رایگان و اقدامات این کارگروه است و در صورت نتیجه‌بخش بودن آن، گزارش‌های تکمیلی را در آینده منتشر می‌کند.

گزارش نان قسطی را می‌توانید از این لینک مطالعه کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند