قبادی خبر داد:

توزیع ویژه کالای اساسی ماه محرم و صفر

توزیع ویژه کالای اساسی ماه محرم و صفر

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه گران‌فروشی به حداقل رسیده، گفت: ۳۰ هزار تن برنج، ۱۵ هزار تن شکر، ۱۰ هزار تن مرغ، ۱۰ هزار تن گوشت قرمز، ۳۰ هزار تن روغن و ۱۰۰۰تن چای برای محرم و صفر در نظر گرفته شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، عباس قبادی شرایط بازار را نسبتا خوب ارزیابی کرد و گفت: قیمت بیشتر کالاها ثابت یا رو به کاهش بوده و در معدود کالاهایی قیمت کم‌وبیش افزایش یافته است.

قبادی با بیان اینکه گران‌فروشی به حداقل رسیده است، افزود: قیمت گوشت، مرغ، شکر، روغن، برنج ثبات نسبی پیدا کرده است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مهر گفت: این نمایشگاه‌ها از ۱۵ شهریور تا ۱۵ مهر در استان‌ها با محوریت اصناف برگزار می‌شود. قبادی از توزیع ویژه کالای اساسی ماه محرم و صفر خبر داد و اظهار کرد: در این ایام به‌دلیل افزایش تقاضا در برخی کالاها، ۱۰۰ هزار تن شکر، روغن، چای، مرغ و گوشت قرمز توزیع می‌شود تا بازار دچار تلاطم نشود.

دبیر ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: این اقلام در اختیار ستاد تنظیم بازار استان‌ها قرار می‌گیرد تا در اختیار هیات‌ها قرار گیرد و تقاضاها به بازار وارد نشود.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت درباره قیمت این کالاها تصریح کرد: برنج ۶۵۰۰ تومان، شکر ۳۲۵۰ تومان، مرغ ۱۲۵۰۰ تومان، گوشت گوساله وارداتی ۵۵ هزار تومان و روغن نباتی ۱۵ درصد زیر قیمت بازار خواهد بود و نرخ چای نیز از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند