توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر

توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی گفت: توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی اولویت سازمان بنادر و کشتیرانی است.

محمد راستاد در نشست مشترک مدیر بنادرجمهوری آذربایجان که در بندر نوشهر برگزار شد، اظهار کرد: توسعه توریسم و گردشگری دریایی استراتژی اصلی سازمان بنادر و دریانوردی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی، توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بنادر شمالی به کشورهای همجوار از جمله کشور آذربایجان را از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی دانست و افزود: امضای یادداشت تفاهم بین دو کشور برای ارائه تخفیفات ویژه برای تجار و بازرگانانی که قصد بهره‌گیری از ظرفیت های بنادر دو کشور را دارند، زمینه توسعه همکاری‌های دو طرف را فراهم خواهد کرد.

طالح زیادف مدیر بنادر آذربایجان نیز با تشریح موقعیت خاص جغرافیایی بندر نوشهر، خواستار بهره‌گیری از زیر ساخت های گسترده موجود در بنادر شمالی ایران برای توسعه تجارت بین دو کشور شد.

وی با بیان این که باید راه هایی پیدا کنیم که گردشگری دریایی تشویق شود، یادآور شد: در صورت لزوم می‌توانیم در زمینه کاهش عوارض و تسهیل فرآیند صدور ویزا و تامین شناورهای مورد نیاز با بنادر ایران همکاری کنیم.

زیادف همچنین ابراز امیدواری کرد که با انجام این سفر زمینه توسعه همکاری‌ها بین دو کشور به ویژه در زمینه حمل‌ونقل مسافر و سرمایه‌گذاری در بنادر شمالی ایران فراهم گردد.

در این دیدار محمد تقی انزان پور، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز با تشریح ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بنادر نوشهر و فریدونکنار خواستار گسترش همکاری ها و افزایش حجم مبادلات کالا بین دو کشور شد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند