تولید شکر 2 برابر شده است

تولید شکر 2 برابر شده است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر سطح زیر کشت شکر نصف دهه هفتاد است اما تولید شکر دو برابر آن زمان شده است.

محمود حجتی در مراسم دومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین‌الضرب که امروز (۱۸ دی ماه) برگزار شد، اظهار کرد: امروز گرد هم آمدیم تا از خلاقیت، پشتکار بزرگمردان این کشور که در تاریخ منشا اثر و برکات بودند، تجلیل کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، حجتی ادامه داد: از کسانی تقدیر می‌کنیم که در مسیر بزرگانی چون امین‌الضرب گام برداشته‌اند. امروز ما دنباله‌رو آن نسل و افراد هستیم.

وی اظهار کرد: در بخش کشاورزی، بحران آب داریم و گاهی این تصور ایجاد می‌شود که به آخر خط رسیده‌ایم اما ظرفیت‌های نهفته زیادی وجود دارد. به عنوان مثال سطح زیر کشت شکر نصف دهه ۷۰ است اما تولید آن دو برابر آن زمان شده است.

حجتی افزود: ظرفیت‌های ما در دریا و ساحل بسیار زیاد است. به عنوان نمونه تولید میگو از ۱۲ هزار تن به ۳۰ هزار تن رسیده است و صادرکنندگان توانسته‌اند بازارهای بسیار خوبی ایجاد کنند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هر جا که بر انجام کاری اصرار کردیم، موفق شدیم. باید بتوانیم از ظرفیت‌ها و امکانات فوق‌العاده پیرامون‌مان استفاده کنیم. گذشتگان ما هیچ وقت نگفته‌اند که کمبود داریم. در شرایطی که امکانات آن زمان نسبت به امروز بسیار محدود بود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند