جاده هراز بسته شد

مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران گفت که محور هراز (آمل-تهران) برای اجرای عملیات راهسازی و ترانشه‌برداری از ساعت 7 صبح سه‌شنبه تا 18 عصر به روی خودروهای عبوری بسته است.

جاده هراز بسته شد

عباسعلی نجفی افزود: عملیات راهسازی و ترانشه‌برداری فردا (چهارشنبه) هم ادامه می‌یابد و به همین دلیل فردا جاده هراز از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ ظهر بسته خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی به رانندگان توصیه کرد از محور کندوان (چالوس-کرج) و سوادکوه (قائمشهر-تهران) به عنوان محورهای جایگزین جاده هراز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه استفاده کنند.

هراز، پرترافیک‌ترین محور ایران محسوب می‌شود. روزانه به طور میانگین ۴۰ هزار دستگاه خودرو در این محور تردد می‌کنند.

در سال‌های اخیر به دلیل ریزش سنگ از کوه‌های حاشیه جاده هراز بر روی خودروهای عبوری تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند یا مصدوم شدند.

تازه‌ترین مورد مربوط به روز شنبه هفته جاری است که ریزش سنگ از کوه به سه دستگاه خودرو آسیب رساند و چهار زخمی بر جا گذاشت.

اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران برای جلوگیری از ریزش سنگ‌های معلق طرح ترانشه‌برداری را در فصول مختلف سال اجرایی می‌کند.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که ۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر آن راه اصلی است. سالانه در این محورها ۴۰۰ میلیون دستگاه خودرو تردد می‌کنند.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید