جزئیات برگزاری نمایشگاه‌های بهاره

تجارت نیوز

رئیس اتاق اصناف از برگزاری این نمایشگاه‌ها با هدف تنظیم بازار شب عید در نیمه دوم اسفند خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید ممبینی در حاشیه جلسه مقامات وزارت صنعت با رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها در جمع خبرنگاران تاکید کرد: امروز نمایندگان اتاق اصناف مراکز استان‌ها، جلسه‌ای را با مسئولان وزارت صنعت برای انجام هماهنگی در حوزه تنظیم بازار ایام پایانی سال برگزار کرده‌اند که بر این اساس توافق شد امسال نیز همانند سال‌های گذشته، اصناف در تنظیم بازار شب عید مشارکت کنند.

وی افزود: بر این اساس، اصناف در دو بخش برگزاری فروش‌های فوق‌العاده در واحدهای صنفی و برپایی نمایشگاه‌های بهاره، با دولت همکاری خواهند کرد.

رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: مقرر شده تا دستورالعمل نحوه مشارکت اصناف در تنظیم بازار شب عید، تدوین و عملیاتی شود.

ممبینی ادامه داد: قرار بر این است که اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها با هماهنگی استانداران نسبت به برپایی یا عدم برپایی نمایشگاه‌های بهاره تصمیم‌گیری کنند، اما در تهران مقرر شده تا نمایشگاه‌های بهاره در نیمه دوم سال برپا شود.

به گفته وی، دولت موظف شده تا کالاهای اساسی را به اندازه کافی برای توزیع در این نمایشگاه‌ها با نرخ مصوب، تأمین کند و در سطح بازار نیز سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و بازرسی اصناف به صورت مشترک، قیمت‌ها را کنترل و بر بازار نظارت خواهند کرد تا گرانفروشی صورت نگیرد.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: با تمهیداتی که دولت برای تأمین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته، امیدواریم در ایام پایانی سال افزایش قیمت نداشته باشیم البته برخی کالاهای اساسی، نرخ مصوب دارند که بر اساس آن، توزیع این کالاها نیز انجام خواهد شد.

ممبینی اضافه کرد: بازرسان اصناف به دقت بازار را تحت کنترل خواهند داشت تا قیمت‌های مصوب، ملاک عمل توزیع کالاهای اساسی قرار گیرد.

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند