حرکت شاخص بورس در مسیر سبز

 شاخص بورس تهران که از اولین روز معاملاتی حرکت صعودی خود را آغاز کرده بود، امروز و در دومین روز هفته به حرکت صعودی خود ادامه داد و با افزایش بیش از 600 واحدی مواجه شد. بورس تهران که از روز گذشته و با لغو قواعد معاملاتی جدید جان تازه‌ای گرفته و در اخرین روزهای

 شاخص بورس تهران که از اولین روز معاملاتی حرکت صعودی خود را آغاز کرده بود، امروز و در دومین روز هفته به حرکت صعودی خود ادامه داد و با افزایش بیش از 600 واحدی مواجه شد.

بورس تهران که از روز گذشته و با لغو قواعد معاملاتی جدید جان تازه‌ای گرفته و در اخرین روزهای سال 92 در حال حرکت صعودی است ،امروز نیز در دومین روز معاملاتی هفته در مدار صعودی پیش رفت و با افزایش بیش از 600 واحدی مواجه شد.

به این ترتیب افزایش انگیزه در بورس تهران موجب بهبود تقاضا و افزایش قیمت‌ها شده است به طوری که در معاملات امروز دماسنج بازار سرمایه پس از مدتها حرکت در مدار نزولی رشد 624 واحدی را تجربه کرد و به کانال 77 هزار و 816 واحدی رسید.

در بازار امروز شرکتهای گسترش نفت و گاز پارسیان،مخابرات،تاپیکو،فولاد خوزستان،فولاد مبارکه،پتروشیمی پردیس،بانک صادرات،بانک پارسیان و پتروشیمی شازند بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص بورس گذاشتند؛در مقابل شرکتهای ملی مس،حفاری شمال،هلدینگ خلیج فارس،پالایشگاه بندرعباس و پتروشیمی شیراز با افت نحدود خود مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شدند.

همچنین در بازار امروز شرکت‌های توسعه صنایع بهشهر،مخابرات و زامیاد از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و حفاری شمال،نیروترانس و معادن بافق بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

در معاملات امروز حجم معاملات به شدت افزایش یافت و بیش از یک میلیارد سهم به ارزش 579 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 380 هزار میلیارد تومان رسید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند