خبرهای تازه از نمایشگاه بهاره در تهران

قائم‌مقام وزیر صنعت

قائم مقام وزیر صمت گفت: بر اساس تصمیمات مشترکی که از سوی وزارت صنعت با همفکری اتاق‌های اصناف صورت گرفته، هفت نقطه برای برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در ایام پایانی سال در نظر گرفته شده است که مجموعه نمایشگاهی «شهر آفتاب» یکی از این نقاط است.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در حاشیه بازدید خود از مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب اظهار کرد: بر اساس توافق انجام شده وزارت صنعت با هیات مدیره مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب قرار است که غرفه‌های عرضه کالا با حداقل قیمت در اختیار متقاضیان قرار گیرد تا به همان نسبت در عرضه کالا‌های ارایه شده در این نمایشگاه هم تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به کیفیت و قیمت کالا‌های عرضه شده در نمایشگاه‌های فروش بهاره گفت: موقعیت مکانی شهر آفتاب به گونه‌ای است که برگزاری نمایشگاه بهاره در آن می‌تواند برای مردم ساکن در جنوب تهران به خصوص مناطق شهری ۱۸، ۱۹، ۲۰ شهرداری تهران و شهرک‌های اطراف از جمله واوان، اندیشه، شهرقدس و شهر ری، گزینه مناسبی باشد؛ به ویژه اینکه با دسترسی‌هایی که برای تردد به منظور حضور در این نمایشگاه فراهم شده، پیش‌بینی ما این است که استقبال خوبی از این نمایشگاه می‌شود.

مدرس خیابانی با اشاره به به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب متذکر شد: یکی از زیرساخت‌های تجاری که هم برای توسعه صادرات و هم برای تجارت بسیار مهم است، نمایشگاه به شمار می‌رود که بر این اساس، سرمایه گذاری بسیار زیاد و عظیمی در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب صورت گرفته و به نظر می‌رسد که به دلیل اینکه این پتانسیل و موقعیت مناسب، کمتر شناخته شده است؛ از ظرفیت‌های آن به خوبی استفاده نشده است.

وی خاطرنشان کرد:۴۰۰ هکتار فضای نمایشگاهی در شهر آفتاب وجود دارد که بیش از ۲۳ هزار متر سالن مسقف در آن تعبیه شده است؛ همچنین سالن‌های متعدد و استاندارد جهت برگزاری نمایشگاه، جلسات و گردهمایی‌ها،از جمله ظرفیت‌های این مجموعه است.

قائم مقام وزیر صمت با اشاره به بازدید خود از مجموعه شهر آفتاب گفت:با توجه به زیرساخت‌ها و زیربنا‌های خوبی که در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب وجود دارد، برنامه‌های مختلفی را در این مجموعه برنامه‌ریزی خواهیم کرد که از جمله آن می‌تواند برگزاری نمایشگاه‌های دائم کالا‌های صادراتی همچون فرش، پسته، خرما و اقلامی نظیر آن بوده و محلی برای ارایه قابلیت‌های تولیدی هر استان فراهم شود.

مدرس خیابانی در ادامه افزود: نمایشگاه‌ها همواره به عنوان یک پتانسیل و ظرفیت برای کوتاهتر کردن فاصله بین مصرف‌کننده و تولیدکننده مطرح بوده و مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب با دارابودن امکانات مناسب و دسترسی به مترو می‌تواند این نقش را به خوبی ایفا کند.

قائم مقام وزیر صمت خواستار توجه هر چه بیشتر هیات رئیسه اتاق‌های اصناف، اتاق‌های بازرگانی تشکل‌ها و مجموعه‌های تولیدی، صنفی و صادراتی به این مجموعه نمایشگاهی شد و تاکید کرد: بخش‌های مختلف اقتصادی و تعاونی ایران می‌توانند در این مجموعه سرمایه‌گذاری کرده و از زیرساخت‌های آن بهره‌مند شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند