خبر بد برای سهامداران نماد «خودرو»

خبر بد برای سهامداران نماد «خودرو»

شرکت ایران‌خودرو اعلام کرده است که طی فعالیت ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۹ به ازای هر سهم ۳۸۰ ریال زیان شناسایی کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت ایران‌خودرو در این گزارش با اعلام زیان عملیاتی ۷۷ هزار و ۴۳۴ میلیارد ریالی و زیان خالص ۱۱۴ هزار و ۴۹۶ میلیارد ریالی به زیان انباشته ۲۵۸ هزار و ۸۳۳ میلیارد ریال رسید.

این شرکت در گزارش منتشر شده خود با شناسایی زیان، اعلام کرده است که نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل با رشد ۴۳ درصدی زیان هرسهم مواجه شده و زیان هرسهم که در ۹ ماهه سال گذشته ۲۵۶ریال بوده به زیان ۳۸۰ ریال رسیده است.

“خودرو” در تشریح اهداف خود اعلام کرد که با توجه به شرایط اقتصادی موجود درکشور، تغییرات نرخ نهاده‌های تولید احتمال تغییر ترکیب تولیدات و فروش محصولات تا پایان سال ۹۹ وجود دارد. به جهت کنترل قیمت بازار، استفاده از روش طرح مشارکت در تولید، فروش تنظیم بازار و همچنین اختصاص روش‌های فروش به مشتریان نهایی و مصرف کنندگان واقعی از روش‌های موثر و پیش‌بینی شده در سال ۹۹ است.

این شرکت درباره تکمیل طرح‌های توسعه‌ای خود اعلام کرده، درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها برای پایان سال ۹۹ و سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ به صورت برآوردی است که متناسب با شرایط آتی احتمال تغییر وجود خواهد داشت.

با توجه به اینکه پایان سال مالی بسیاری از شرکت‌های فرعی و وابسته ایران‌خودرو ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ است، بنابراین در تاریخ تهیه این گزارش مبلغ ۲۵۰۰ میلیون به عنوان درآمد سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها شناسایی شده است.

مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۵۳ میلیارد ریال هزینه‌های مالی مربوط به سود مشارکت پیش‌فروش محصولات شرکت و مبلغ ۴۰۱ میلیارد ریال مربوط به هزینه‌های مالی اوراق رهنی است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

منبع: سنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند