آخرین اخبار از آتش‌سوزی کارخانه الکل قم/ خسارت ۲۵ میلیارد ریالی به شبکه برق

آخرین اخبار از آتش‌سوزی کارخانه الکل قم/ خسارت ۲۵ میلیارد ریالی به شبکه برق

مدیر امور برق منطقه سه قم گفت: در حادثه آتش‌سوزی کارخانه صنایع شیمیایی شهرک صنعتی شکوهیه، بیش از ۲۵ میلیارد ریال به تاسیسات و شبکه توزیع برق این استان خسارت وارد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید شهاب‌الدین تحویلدار با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در یک کارخانه صنایع شیمیایی در شهرک شکوهیه قم، افزود: در این حادثه ۵۰۰ متر شبکه فشار متوسط برق قم دچار حریق و از مدار بهره‌برداری خارج شد.

بر اساس گزارش ایرنا، وی همچنین با بیان این‌که در این حادثه آتش‌سوزی ۹ دستگاه ترانس طعمه حریق شد، گفت: ۵۰۰ متر شبکه ۲۰ کیلوولت و ۲۵۰ متر شبکه روشنایی معابر نیز دچار آتش‌سوزی شد.

وی با تاکید بر این‌که بلافاصله پس از مهار آتش‌سوزی، اقدامات لازم برای رفع خطر و برکناری شبکه آسیب‌دیده و پاک‌سازی تاسیسات برق آغاز شد، بیان کرد: تا پایان هفته جاری نسبت به احداث شبکه جدید ۲۰ کیلوولت اقدام و با نصب و بهره‌برداری از ترانس‌های منطقه، تامین برق این منطقه از سر گرفته خواهد شد.

راس ساعت ۶ و ۲ دقیقه صبح روز گذشته حادثه حریق در یکی از واحدهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی شکوهیه رخ داد که در پی آن ۲ خودرو عملیاتی آتش‌نشانی و تعدادی از خودروهای شخصی دچار حریق شد؛ در این حادثه دو آتش‌نشان به دلیل سوختگی به بیمارستان اعزام شدند که یکی از آتش‌نشانان پس از دریافت خدمات پزشکی از بیمارستان مرخص شد و دیگری به دلیل شدت سوختگی در یکی از مراکز درمانی قم بستری شده‌ است.

مصدومیت ۶ نفر

تسنیم نیز روز گذشته گزارش داد، این آتش‌سوزی گسترده و مهیب در شهرک صنعتی شکوهیه قم، با تلاش مستمر و ۳ ساعته آتش‌نشانان مهار شد‌، اما ۶ مصدوم و خسارت‌های فراوانی برجای گذاشت.

مهدی فراهانی، سخنگوی اورژانس قم در این مورد گفت: حوالی ساعت شش صبح امروز حادثه حریق در یک کارخانه صنایع شیمیایی در شکوهیه قم به اورژانس اعلام شد که با توجه به ابعاد حادثه چندین دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد.

وی با بیان اینکه در حادثه آتش سوزی کارخانه صنایع شیمیایی در شهرک صنعتی شکوهیه ۶ نفر مصدوم شدند، افزود: دو تن از این مصدومان که از آتش‌نشان‌ها بودند برای درمان به مراکز درمانی انتقال پیدا کرده‌اند.

فراهانی با اعلام اینکه درصد سوختگی یکی از آتش‌نشانان نسبتا زیاد است، تصریح کرد: چهار مصدوم دیگر شامل یک آتش‌نشان و سه کارگر کارخانه به صورت سرپایی مداوا شدند.

خسارت ۸۰ میلیارد تومانی

علی‌اصغر سلطانی‌، معاون دادستان قم نیز در این مورد گفت: ‌کارخانه‌ای به نام صنایع شیمی مولدان در شهرک شکوهیه قم وجود دارد که در حوزه پتروشیمی فعالیت دارد و صبح امروز مخزن آن دچار حریق شد و با توجه به اینکه داخل آن میعانات وجود داشت، این میعانات از مخزن خارج شد که سبب گستردگی آتش می‌شود.

وی با بیان اینکه دو دستگاه از خودرو‌های آتش نشانی به صورت صد در صد از بین رفتند و دو نفر از آتش‌نشانان نیز دچار سوختگی شده‌اند، افزود: حدود ۱۰ دستگاه خودروی شخصی که متعلق به پرسنل کارخانه بود نیز در جریان این حادثه دچار حریق صد‌در‌صد شده است.

سلطانی، میزان خسارت در برآورد‌های اولیه را بیش از ۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: ‌علت آتش‌سوزی بر‌اساس نظر اولیه کارشناسان غیرعمدی بوده‌ اما بررسی‌های لازم در خصوص این موضوع ادامه دارد و ‌تاکنون شخصی در خصوص این موضوع احضار و بازداشت نشده و تحقیقات قضایی در حال انجام است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند