دردسر هواپیمای نروژی که در شیراز فرود آمد

دردسر هواپیمای نروژی که در شیراز فرود آمد

سخنگوی شرکت هواپیمایی نروژ گفت: محدودیت‌های ایالات متحده، شرکت هواپیمایی و مسافران پرواز این شرکت که در فرودگاه شیراز فرود اضطراری داشت را دچار دردسر کرده است.

سخنگوی هواپیمایی نروژ روز گذشته، مشکلات پیش آمده برای این شرکت هواپیمایی در پی فرود اضطراری در فرودگاه شیراز را تشریح کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ شرکت هواپیمایی نروژ روز گذشته در خصوص هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ این کشور که در پی فرود برنامه‌ریزی نشده به دنبال مشکل موتور به مدت سه هفته در ایران مانده است، گفت: محدودیت‌های ایالات متحده شرکت هواپیمایی و مسافران آن پرواز را دچار دردسر کرده است.

سخنگوی هواپیمایی نروژ در این خصوص گفت: این هواپیما که با ۱۹۲ مسافر و خدمه، از مبدا دوبی به سمت اوسلو در حرکت بود، به صورت اضطراری در تاریخ ۱۴ دسامبر به دنبال مشکل فنی در فرودگاه شیراز فرود آمد.

مسافران این پرواز موفق شدند با پرواز دیگری در روز بعد راهی اوسلو شوند.

هواپیمای بویینگ ۷۳۷ در خاک ایران ماند و تعمیرکاران شرکت هواپیمایی در حال تعمیر آن هستند.

این در حالی است که براساس اطلاعات سایت‌های تخصصی همچون www.airlive.net کار تعمیر به جهت تحریم‌هایی که مانع ورود قطعات هواپیما به ایران می‌شود، با مشکل مواجه شده است.

با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، دولت ترامپ تصمیم به بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران گرفت، البته هواپیمایی نروژ از اظهارنظر در خصوص این خبرها امتناع کرده است.

سخنگوی هواپیمایی نروژ گفت: من تنها می‌توانم بگویم ما روی گزینه‌های متعددی برای بازگرداندن هواپیما کار می‌کنیم و در حال حاضر منتظر هستیم تا متخصصان ما بتواند هواپیما را تعمیر کنند.

در عین حال این مساله می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای مسافران و خدمه این پرواز در صورت سفر به ایالات متحده شود؛ چراکه از سال ۲۰۱۵ مقرر شد افرادی که از تاریخ مارس ۲۰۱۱ به هفت کشور ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن سفر کرده باشند، قادر به دریافت ویزای آمریکا نباشند.

براساس صحبت‌های سخنگوی هواپیمایی نروژ، مسافران و خدمه پرواز دوبی-اوسلو به صورت رسمی وارد خاک ایران شده و فاصله بین ۱۴ تا ۱۵ دسامبر را در هتل اقامت داشته‌اند.

سفارت آمریکا در اوسلو تاکنون برای اظهار نظر در این خصوص در دسترس نبوده است.

سال گذشته خاویر سولانا دبیرکل پیشین ناتو به جهت شرکت در تحلیف حسن روحانی در سال ۲۰۱۳ قادر به ورود به ایالات متحده نشد.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند