معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

دفترچه بیمه تامین اجتماعی تا پایان آذر حذف می شود

دفترچه بیمه تامین اجتماعی تا پایان آذر حذف می شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: دفترچه بیمه تامین اجتماعی تا پایان آذرماه سال جاری حذف می‌شود.

سراج الدین عارف‌نیا، با بیان اینکه دفترچه بیمه تامین اجتماعی تا پایان آذرماه سال جاری حذف خواهد شد، گفت: حدود ۱۳۷ مرکز مجری برنامه هستند و ۶۵ مرکز تک پزشک در استان فعالیت دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز،عارف‌نیا بر لزوم تجهیز مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت تاکید کرد و گفت: زیرساخت های ارتباطی تامین شده است و حدود ۹۵ درصد واحدهای زیر پوشش استان به اینترنت متصل شدند.

در ادامه سید مهدی حسینی، مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان از همپوشانی ۱۲۲ هزار بیمه تامین اجتماعی با بیمه سلامت در این استان خبر داد و گفت: گلستان به عنوان نخستین استان توانسته در زمینه همپوشانی بیمه ورود پیدا کند و تمام روستاهای استان وارد سیستم ناب شدند.

وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح نظام ارجاع الکترونیک در استان مدیریت منابع اتفاق افتاده است، یادآور شد: ۱۲۲ هزار نفر بیمه تامین اجتماعی در روستاهای استان گلستان همپوشانی با بیمه سلامت دارند که این نتیجه همدلی است.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان با بیان اینکه باید با فرهنگ سازی و مشارکت جمعی تغییر رفتار را در مردم ایجاد کنیم، افزود: با شکل گیری کلینیک های ویژه از ظرفیت متخصصان استفاده شد، در این راستا تغییر رفتار مردم کار سختی است مردم باید بدانند که این تغییر به نفع آن ها است.

حسینی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد کلینیک‌های ویژه توسط روستاییان استفاده شده است، اظهار کرد: با اجرای نظام ارجاع الکترونیک این میزان به۶۰  درصد افزایش پیدا کرده است.

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند