دمای هوا در برخی استانها تا منفی 20 درجه می‌رسد

دمای هوا در برخی استانها تا منفی 20 درجه می‌رسد

سازمان مدیریت بحران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: باتوجه به استقرار سامانه بارشی که تا پایان هفته جاری در اکثر نقاط کشور فعال است، شاهد بارش شدید باران، برف و کاهش محسوس دمای هوا تا منهای 20 درجه در استان‌های مختلف خواهیم بود.

سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: با عنایت به اخطاریه شماره 66 هواشناسی مبنی بر کاهش شدید دما در نیمه شمالی کشور طی امشب و صبح روز دوشنبه (9 بهمن ماه) یخ زدگی در معابر عمومی و جاده‌های بین شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در ادامه متن این اطلاعیه آمده است: نظر به انتشار اخبار دستگاه‌های متولی امر مدیریت بحران کشور درخصوص شرایط ناپایدار جوی در روزهای آتی و ادامه این روند تا پایان هفته جاری و ضمن شکرگزاری نزول برف به عنوان بهترین تحفه آسمانی خداوند برای بندگانش، موارد ذیل به منظور تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به مردم اعلام می شود:

ـ هموطنان به اطلاعیه‌های صادر شده از دستگاه‌های مسوول توجه کامل داشته باشند و از تردد غیر ضروری در سطح استانها و بالاخص کلانشهرها پرهیز کنند.

ـ کشیک 24 ساعته سازمان مدیریت بحران کشور به همراه سایر دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور و امدادگران به صورت شبانه‌روزی در حال رصد اوضاع و خدمت رسانی هستند تا زمینه آسایش مردم فراهم شود.

ـ از پایانه‌های سراسری کشور تقاضا می‌شود که با اطمینان از باز بودن کلیه راه‌ها نسبت به فروش بلیط و اعزام مسافران اقدام کنند.

ـ هموطنان در صورت وجوب سفرهای بین شهری و استانی با توجه به لغزندگی جاده‌ها ضمن اطمینان از سلامت خودرو و همراه داشتن تجهیزات زمستانی نسبت به سوختگیری کامل در مبداء اقدام کرده و غذا و البسه گرم نیز به همراه داشته باشند.

ـ بخش های مسؤول در خصوص راه‌های مواصلاتی و جاده ها، اعم از همکاران سخت کوش راهداری و پلیس راه و سایر یگان‌های مرتبط هلال احمر، اورژانس و ناجا، در طول ساعت‌های گذشته، همه امکانات موجود را در جهت امداد رسانی و بازگشایی محورهایی که در اثر حجم انبوه بارش برف و یا کولاک شدید، به‌طور موقت مسدود شدند، به کار گرفته و تا کنون بخش عمده این مشکلات رفع شده است.

همچنین گروه‌های امداد و نجات، به وظایف خود درخصوص هموطنان در راه مانده شتافته‌اند و در نتیجه، اوضاع در تمامی مسیرهای پر تردد، کاملا تحت کنترل است و با پیگیری مستقیم سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، این تلاش‌ها استمرار خواهد داشت.

ـ با دستور قائم مقام رییس شورای عالی مدیریت بحران کشور، دکتر رحمانی فضلی و پیگیری‌های مستمر رییس سازمان مدیریت بحران کشور، استانداران، مستقیماً بر روند عملیات امداد و نجات و رفع مسائل و پیامدهای بارندگی و برودت فزاینده هوا، نظارت داشته که بر اساس هماهنگی به عمل آمده، یگان‌های منتخب از نیروهای نظامی و انتظامی، با آمادگی کامل به گروه‌های امدادی یاری خواهند رسانند.

ـ از هموطنان تقاضا داریم تا ضمن ادامه روند مصرف بهینه انرژی بخصوص برق و گاز، خدمتگزاران خود را یاری کنند تا این نعمت الهی موجب مشقت برای سایر هم میهنان نشود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند