ذخایر ارزی چین از ۳.۱ تریلیون دلار گذشت

ذخایر ارزی چین از ۳.۱ تریلیون دلار گذشت

دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اعلام کرده، میزان ذخایر ارزی این کشور با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به ماه اکتبر به ۳.۱۰۵۲ تریلیون دلار رسیده است..

ذخایر ارزی چین تا پایان ماه اکتبر به ۳.۱۰۵ تریلیون دلار رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از شین‌هوا؛ با وجود کاهش صادرات و جنگ تجاری با آمریکا، میزان ذخایر ارزی چین در ماه اکتبر نیز به روند صعودی خود ادامه داده و آن طور که دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اعلام کرده، میزان ذخایر ارزی این کشور با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به ماه اکتبر به ۳.۱۰۵۲ تریلیون دلار رسیده است. وانگ چئون یینگ، سخنگوی این دفتر گفت: میزان ذخایر ارزی تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله نرخ‌های برابری ارز و تغییرات قیمت‌های دارایی‌ها افزایش یافته است.

به گفته آقای وانگ، تنش‌های تجاری، سیاست‌گذاری‌های پولی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان و چشم‌انداز نگران کننده برگزیت، باعث کاهش شاخص دلار (شاخصی که نرخ برابری دلار در مقابل شش ارز معتبر جهانی را اندازه می‌گیرد) و هم چنین بازدهی اوراق قرضه شده است.

این مقام چینی هم چنین با اشاره به حفظ ثبات در محیط کلان اقتصادی چین با وجود افزایش نااطمینانی‌ها گفته است که دولت از طریق بهبود ساختارهای اقتصادی و تعادل‌بخشی به میزان عرضه و تقاضا در بازار ارز، به دنبال تداوم رشد نیرومند ذخایر ارزی خود در آینده است.

سخنگوی دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین افزود: زیرساخت‌های اقتصاد چین بسیار نیرومند هستند و با تداوم اجرای اصلاحات مورد نیاز برای مقابله با ریسک‌ها و چالش‌های موجود، میزان ذخایر ارزی در سطح مطلوب باقی خواهد ماند.

از سوی دیگر طی این مدت چین ذخایر طلای خود را نیز تقویت کرده است و حجم ذخایر طلای این کشور از ۹۳.۰۴۵ میلیارد دلار در ماه سپتامبر به ۹۴.۶۵ میلیارد دلار تا پایان ماه اکتبر افزایش پیدا کرده است. به طور متوسط حجم ذخایر ارزی چین در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل یک تریلیون و ۴۹ میلیارد و ۲۳۲ میلیون دلار بوده است که بالاترین رکورد ذخایر مربوط به ژوئن ۲۰۱۴ با سه تریلیون و ۹۹۳ میلیارد و ۲۱۲.۷۲میلیون دلار و کمترین ذخایر ثبت شده نیز مربوط به دسامبر ۱۹۸۰ با دو میلیارد و ۲۶۲ میلیون دلار بوده است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند