بانک سامان نخستین مرکز نوآوری صنعت بیمه را راه‌اندازی کرد – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند

بانک سامان نخستین مرکز نوآوری صنعت بیمه را راه‌اندازی کرد

سامان

نخستین مرکز نوآوری صنعت بیمه کشور با عنوان تجاری پلنت با حضور رئیس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و مدیرعامل شرکت بیمه سامان، افتتاح شد.

نخستین مرکز نوآوری صنعت بیمه کشور با عنوان تجاری پلنت با حضور رئیس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت بیمه سامان، افتتاح شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این مرکز که با ابتکار و همت بیمه سامان تاسیس شده، در محل کارخانه نوآوری آزادی به عنوان اولین شعبه اقماری پارک فناوری پردیس آغاز به کار کرد.

آینده از آن استارتاپ‌هاست

در مراسم آغاز به کار «پلنت» غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی اظهار کرد: امروز استارت آپ ها و اینشورتک ها، ایده های بسیار خلاقانه و جدیدی دارند که می توانند صنعت بیمه را متحول کنند.

غلامرضا سلیمانی هنچنین با اظهار خرسندی از این که شرکت بیمه سامان و هلدینگ سرمایه‌گذاری سرآمد گام عملیاتی نخست را در ایجاد چنین مرکزی برداشته‌اند، گفت: بدون شک، آینده از آن استارتاپ‌هاست.

به گفته سلیمانی، آن چه می‌تواند صنعت بیمه را متحول کند، تحول در فروش و عرضه محصولات جدید با استفاده از ایده‌های نو ارائه شده توسط جوانان خلاق و خوش‌فکر است.

وی افزود: ایده‌های فراوانی در این زمینه وجود دارد، اما پیچ و خم‌های اداری و عدم توانایی تامین مالی از جمله چالش‌هایی است که مراکز نوآوری مانند «پلنت» می‌توانند آنها را برطرف کنند.

سلیمانی حمایت از شرکت‎های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها را مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت خواند و گفت: بیمه مرکزی تمام قد در خدمت استارتاپ‌هاست و حتی شورای عالی بیمه آنها را به عنوان کارگزار پذیرفته است. وی افزود: «پلنت» تنها متعلق به بیمه سامان نیست، بلکه همه شرکت‌های بیمه می‌توانند از ظرفیت آن استفاده کنند تا همه صنعت بیمه از این طرق متحول شود.

احمدرضا ضرابیه، مدیرعامل شرکت بیمه سامان نیز در این مراسم با بیان اینکه نمی‌توان بار توسعه صنعت بیمه را تنها به روی چند شرکت محدود انداخت، گفت: همه شرکت‌های بیمه باید در این رشد نقش داشته باشند و استفاده از ظرفیت مراکزی چون «پلنت» می‌تواند سرعت تحول در صنعت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

ضرابیه با بیان اینکه تحول در صنعت بیمه کشورمان به یک اکوسیستم و مدل کسب‌وکار جدید نیاز دارد، افزود: شرکت سرمایه‌گذاری سرآمد به همین منظور تاسیس شد که رسالت اصلی آن، تکمیل زنجیره ارزش در صنعت بیمه است.

وی با تاکید بر اینکه نرخ رشد صنعت بیمه در مقایسه با سایر صنایع کشورمان بسیار خوب است، اما پتانسیل آن می‌تواند جهش قابل توجهی ایجاد کند، ادامه داد: یک شرکت بیمه در حال حاضر خدمات مختلفی ارائه می‌دهد و تنوع این خدمات باعث شده علیرغم تلاش زیاد، رضایت ذی‌نفعان جلب نشود، بنابراین سرآمد تصمیم گرفته با نهادسازی، چرخه ارزش صنعت بیمه را تکمیل کند.

به گفته او، Insurance as a service نیاز امروز بیمه‌گذار است؛ یعنی هر زمان که مشتری نیاز دارد، خدمات بیمه‌ای به سرعت و سهولت در اختیارش قرار بگیرد.

مدیرعامل بیمه سامان با تاکید بر اینکه «پلنت» یک شتاب‌دهنده است و می‌تواند استارتاپ‌ها را به عنوان یک مربی آموزش دهد، خاطرنشان کرد: انواع مشاوره مالی، مشاوره مالیاتی، حسابداری، قانون تجارت و … در پلنت قابل ارائه است.

او ادامه داد: پلنت تا زمانی که کسب‌وکاری به او نیاز داشته باشد، در کنارش خواهد ماند و فضایی ایجاد می‌کند که نه تنها هر فرد صاحب ایده بتواند در حوزه بیمه برای خود کسب‌وکاری ایجاد کند، بلکه هر شرکت بیمه هم از این فضا استفاده کند.

مدیرعامل شرکت بیمه سامان همچنین با اشاره به اینکه صنعت بیمه ظرفیت بسیار خوبی برای صدور خدماتش دارد، تاکید کرد که با افزایش درآمد حاصل از صادرات خدمات بیمه‌ای، می‌توان ارز حاصل از صادرات را در داخل کشور به ریال تبدیل و از این طریق ضریب نفوذ بیمه را افزایش داد.

محمود کریمی، مدیر ارشد «پلنت» نیز در این مراسم با بیان روند چگونگی پردازش ایده در این مرکز، گفت: کوتاه کردن زمان رسیدگی به نیاز مشتری، مهمترین چیزی است که امروز صنعت بیمه به آن نیاز دارد.

محمود کریمی با بیان اینکه حرکت همه پیکره صنعت بیمه، نیاز اساسی برای ایجاد رشد در این بخش است، خاطرنشان کرد: پلنت با حمایت از نخبگان و ایده‌پردازان این صنعت، راه‌ها را کوتاه‌تر و نتایج را ارزشمندتر خواهد کرد.

او ادامه داد: «پلنت» با هدف استقرار، آموزش، مشاوره و در نهایت سرمایه‌گذاری در حوزه استارتاپ‌های بیمه‌ای و مالی انجام دهد فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گفته کریمی، هدف «پلنت» ایجاد شبکه نوآفرینی صنعت بیمه است و علاوه بر این که خدمات رایج و تازه شرکت‌های بیمه را توسعه می‌دهد، این خدمات را از دیدگاه مشتریان نیز بررسی خواهد کرد تا دریچه‌های تازه‌ای به صنعت بیمه کشور باز کند.

 

منبع: روابط عمومی بانک سامان

نظرات