رشد ارزش سهام بازارهای آسیا با تقویت بورس چین

رشد ارزش سهام بازارهای آسیا با تقویت بورس چین

امروز ارزش سهام بازارهای آسیا به دلیل بهبود وضعیت بازار بورس چین در اثر فروکش تهدیدهای جنگ تجاری و ارائه مشوق‌های اقتصادی، افزایش یافت.

امروز ارزش بازارهای بورس آسیا به دلیل بهبود وضعیت بازار بورس چین در اثر فروکش تهدیدهای جنگ تجاری و ارائه مشوق‌های اقتصادی، افزایش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ امروز بازارهای بورس آسیا با بهبود بازارهای چین افزایش داشتند.

بازارهای بورس آسیا به دلیل کاهش نگرانی از جنگ تجاری و نیز امیدواری به اینکه شاخص‌های بورس چین در میان بازارهای آسیایی وزن بهتری خواهد داشت افزایش یافت.

در بازارهای بورس آسیا نیکی ژاپن بیش از ۰.۳ درصد افزایش یافت و بیشترین ارزش خود را از اواخر ژانویه تاکنون ثبت کرد.

امروز بازارهای بورس اروپا هم تا حدودی بهتر بود. شاخص FTSE تغییرات اندکی داشت و داکس آلمان هم ۰.۲درصد و CAC فرانسه هم ۰.۵ درصد رشد داشت.

سایر بازارها به دلیل اینکه ارزش اوراق قرضه آمریکا به بیشترین میزان هفت سال گذشته رسید تا حدودی کاهش داشته است.

از سوی دیگر انتظار می‌رود که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در این کشور افزایش دهد و البته افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی به بیشترین میزان چهار سال گذشته هم در این بازارها تاثیرگذار بود.

البته نگرانی از کاهش تاثیرات جنگ تجاری و ارائه مشوق‌های لازم از سوی چین در حمایت از اقتصاد این کشور برای مقابله با جنگ تجاری نیز در بهبود بازار چین تاثیرگذار بود.

سهام وال‌استریت تا حدودی بالا و پایین داشت.

سهام بازارهای انرژی به دلیل بالا رفتن قیمت نفت رشد کرد و ارزش داوجونز هم ۰.۲۶درصد افت داشت. S&P هم ۰.۱۳درصد و نزدک ۰.۱۸درصد خود را از دست دادند.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند