بر اساس تازه‌ترین آمارها مشخص شد :

رشد ۱۷ درصدی ارزش معاملات بورس در هفته سوم آبان‌ماه

رشد ۱۷ درصدی ارزش معاملات بورس در هفته سوم آبان‌ماه

آمارهای منتشره نشان می‌دهد که ارزش معاملات بورس در هفته سوم آبان‌ماه بیش از ۱۷ درصد افزایش را در تالار شیشه‌ای رقم زده است.

در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۵ آبان‌ماه ۹۷ شاخص کل نسبت به هفته قبل با یک درصد افزایش مواجه شد.

به گزارش تجارت‎نیوز،بر اساس این گزارش، در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۵ آبان‌ماه ۹۷‌، شاخص کل با یک هزار و ۷۳۳ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به ۱۸۵.۱۰۰ واحد رسید.

رشد بازارهای اول و دوم

از سویی دیگر، شاخص بازار اول با یک هزار و ۲۴۴ واحد افزایش به ۱۳۷.۶۱۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۳ هزار و ۶۱۲ واحد افزایش به ۳۶۲.۷۰۲ واحد رسید که به این ترتیب شاخص بازار اول و دوم با یک درصد افزایش روبرو شدند.

همچنین بر اساس آمارهای معاملاتی در چهار روز کاری هفته گذشته‌ ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۳۰.۸۶۶ میلیارد ریال رسید که نسبت به هفته قبل ۱۷ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری

لازم به ذکر است، در این دوره زمانی تعداد ۹ هزار و ۵۴ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۵۸۲ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت.

در همین حال ۴۹ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۵۴۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

از سوی‌ دیگر رشد ارزش بازار بورس تهران در یک سال گذشته رتبه نخست را در میان اعضای فدراسیون جهانی بورس‌ها به دست آورد.

این گزارش می افزاید : بر مبنای ارزیابی هایی که فدراسیون جهانی بورس‌ها (WFE)، ارزش بازار بورس تهران در ۱۲ ماهه منتهی به پایان سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی با بیش از ۱۲۰ درصد بازده (به واحد پول ملی) رتبه اول را در میان اعضای فدراسیون ها به دست آورده است.

ارزش ۱۷۳ میلیارد دلاری بورس ایران

بر این اساس، میزان بازده ارزش بازار بورس تهران به دلار در این دوره حدود ۷۴ درصد محاسبه شده که از این نظر نیز در بالاترین جایگاه در میان سایر اعضای فدراسیون جهانی بورس‌ها قرار گرفته است.

در همین حال ارزش دلاری بورس تهران در پایان سپتامبر ۲۰۱۸ معادل ۱۷۳ میلیارد دلار اعلام شده و در سویی دیگر، شاخص کل بورس تهران در دوره یک ساله منتهی به پایان سپتامبر ۲۰۱۸ با شکل گیری رشدی صعودی بیش از ۱۲۷ درصد بازدهی را به ثبت رسانده است.

 

منبع:ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند