زلزله شدید خراسان جنوبی را لرزاند – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟

زلزله شدید خراسان جنوبی را لرزاند

earthquake

زلزله نسبتا شدیدی دقایق قبل خراسان جنوبی را لرزاند.

به گزارش تجارت‌نیوز،‌ زلزله ۵.۱ ریشتری خراسان جنوبی را لرزاند.

مدیرعامل هلال‌احمر خراسان جنوبی اعلام کرد: زلزله ۵.۱ ریشتری ساعت ۱۶:۵۴ دقیقه امروز، عمق ۸ کیلومتری زمین در استان خراسان جنوبی، حوالی بشرویه را لرزاند.

وی ادامه داد: در پی این حادثه ۳ تیم ارزیاب هلال‌احمر برای ارزیابی میزان خسارات احتمالی حادثه به محل اعزام شدند‌ و تمامی پایگاه‌های هلال‌احمر استان به حالت آماده باش درآمدند.

مدیرعامل هلال‌احمر خراسان جنوبی تصریح کرد: هنوز اطلاعات دقیقی از میزان خسارات احتمالی این حادثه در دست نیست، به محض دریافت گزارش‌های اولیه ارزیابان، اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

مهدی ولیپور در این‌باره گفت:‌ در ساعت ۱۶:۵۴ عصر امروز زلزله‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر منطقه بشرویه در خراسان جنوبی را لرزاند. عمق این زلزله در هشت کیلومتری از سطح زمین بوده و در نقاطی مانند شهرستان‌های ارسک، طبس و … نیز احساس شده است.

وی با بیان اینکه در پی این زلزله تیم‌های ارزیاب سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر به مناطق متاثر از زلزله اعزام شدند، گفت:‌ تاکنون گزارشی از خسارات ناشی از این زلزله مخابره نشده است و ارزیابی‌ها ادامه دارد. در عین حال تمامی تیم‌ها و پایگاه‌های امدادونجات نیز در حالت آماده‌باش قرار دارند.

ولیپور از مردم نیز خواست که خونسردی خود را حفظ کرده و تا ساعات آینده تا جایی که امکان دارد از قرارگرفتن در اماکن مسقف و دارای احتمال سقوط پرهیز کنند.

نظرات