سئو چیست؟ معرفی بهینه سازی توسط سئوکار

سئو چیست؟ معرفی بهینه سازی توسط سئوکار

برای مشاغلی که به تازگی شروع به طراحی وب سایت کرده اند، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو می‌تواند کمی‌ احساس ترس و وحشت داشته باشد. اما لازم نیست چنین باشد، این مقاله به شما کمک می‌کند با انجام برخی از تغییرات مثبت، بهینه سازی موتور جستجو را بهبود ببخشید.

آیا می‌خواهید بدانید سئو چیست و چگونه کار می‌کند؟ ما این راهنمای ساده را برای شما تهیه کرده ایم. یکی از بزرگترین سؤالی که در سئوکار از مشتریان خود به دست آورده ایم این است که – سئو چیست و چگونه کار می‌کند؟ برای مشاغلی که به تازگی شروع به طراحی وب سایت کرده اند، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو می‌تواند کمی‌ احساس ترس و وحشت داشته باشد. اما لازم نیست چنین باشد، با انجام برخی از تغییرات مثبت می‌توانید به بهبود بهینه سازی موتور جستجو کمک کنید.

با کمی‌ آگاهی از SEO می‌توانید در هر زمان در مسیر بهبود رتبه موتور جستجوی وب سایت خود قرار بگیرید. در این مقاله ما در رابطه با اصول اولیه سئو اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا شما بتوانید بهتر درک کنید که چگونه سئو بر کسب و کار شما تأثیر می‌گذارد و چه کارهایی را باید انجام دهید تا وب سایت شما در شکل قابل قبولی باشد. برای درک معنای واقعی سئو، این مقاله سئوکار را مطالعه کنید.

سئو چیست – بهینه سازی وب سایت

سئو به طور کلی به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است و این فرایند بهینه سازی وب سایت برای دریافت ترافیک ارگانیک یا بدون پرداخت هزینه از صفحه نتایج موتور جستجو است. SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است، سئو به افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج موتورهای جستجوگر کمک می‌کند. به عبارت دیگر، سئو شامل ایجاد تغییرات خاصی در طراحی وب سایت و مطالب شماست که سایت شما را برای موتور جستجو جذاب تر می‌کند. شما سئو یا بهینه سازی وب سایت را انجام می‌دهید به این امید که موتور جستجوی گوگل وب سایت شما را به عنوان یک نتیجه برتر در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش دهد.

بهتر است بدانید عوامل مختلفی که در رتبه بندی وب سایت تأثیر می‌گذارند. موتورهای جستجو می‌خواهند بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهند. از جمله این خدمات، ارائه نتایج در صفحات موتور جستجو می‌باشد که نه تنها از کیفیت بالایی برخوردار هستند بلکه به آنچه جستجوگر به دنبال آن می‌باشد نیز مرتبط هستند.
به منظور انجام این کار، موتورهای جستجوگر وب سایت‌های مختلف را اسکن می‌کنند تا بدانند سایت درباره چه موضوعی است. با این کار موتورهای جستجو می‌توانند نتایج مناسب تری را به افرادی که در جستجوی موضوعات خاص یا کلمات کلیدی هستند، ارائه دهند.

سئو مزایای بسیار زیادی برای تجارت شما خواهد داشت. با بهبود سئو می‌توانید برای گسترش بازدید خود در موتورهای جستجو تلاش کنید. سئو به شما کمک می‌کند تا به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید. با ایجاد محتوای جذاب تر و موثرتر بر روی سئو، می‌توانید شانس خود را برای ایجاد ترافیک ارگانیک هدفمندتر افزایش دهید.

تحقیقات نشان می‌دهد که وب سایت‌های صفحه اول گوگل تقریباً 95٪ از کلیک را دریافت می‌کنند، و مطالعات نشان می‌دهد که نتایج با صفحه قوی تر ظاهر می‌شوند و با کلیک بیشتر از طریق نرخ (CTR) و ترافیک وب سایت افزایش می‌یابند.

موارد مختلفی وجود دارد که می‌توانند در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوند، مانند نقشه‌ها، فیلم‌ها، نمودار، عکس و موارد دیگر. همچنین سئو می‌تواند شامل بهبود بازدید در این مجموعه نتایج باشد.

عواملی که بر سئو تأثیر می‌گذارند

حال که می‌دانید سئو چیست و چگونه کار می‌کند، در ادامه به برخی از عواملی که در رتبه بندی و بهینه سازی موتور جستجوگر تأثیر می‌گذارند می‌پردازیم. موتور جستجوگر گوگل، الگوریتم دقیقی را برای رتبه بندی سایت‌ها ارائه می‌دهد. رتبه این نتایج جستجو توسط الگوریتم گوگل تعیین می‌شود. اگرچه الگوریتم گوگل کاملا مخفی است، اما سال‌ها تجربه در سئو منجر به دریافت ایده‌های خوبی در مورد عوامل تاثیر گذار بر سئو شده است. از نظر ما عوامل موجود در الگوریتم گوگل را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد سئو داخلی و سئو خارجی. به طور کلی عواملی که بر سئو تأثیر می‌گذارد عبارتند از:

1. بازاریابی محتوا (Content Marketing)

یکی از عواملی که در جذب موتورهای جستجو موثر است، محتوا می‌باشد و به شما کمک می‌کند تا با بازدید کنندگان سایت ارتباط برقرار کند. بهتر است بدانید موفقیت در سئو بدون محتوا امری غیر ممکن خواهد بود. بخشی از فرآیند بازاریابی تولید محتوا عبارتند از: لینک سازی داخلی، دسته بندی، برچسب گذاری، تولید محتوا و….

2. سئو درون صفحه (On Page SEO)

در سئو درون صفحه (On Page SEO) رتبه وب سایت تا حدودی توسط عوامل درون صفحه ای تعیین می‌شوند. این عوامل شامل جنبه‌های فنی سایت، مانند کیفیت کد و سرعت سایت شما و جنبه‌های مربوط به محتوا، مانند متن، تصوير، پيوند و… می‌باشد. اینها همه فاکتورهای مهم جستجوگرها در سئو درون صفحه هستند. به عبارتی هر گونه تغییری را که در محتوای سایت خود ایجاد نمایید در نتایج جستجو تاثیرگذار خواهند بود.

3. سئو بیرون صفحه چیست؟ (Off Page SEO)

علاوه بر سئو درون صفحه، سئو بیرون صفحه (Off Page SEO) هم وجود دارد. این عوامل شامل پیوندهای وب سایت‌های دیگر، رسانه‌های اجتماعی و سایر فعالیت‌های بازاریابی در خارج از وب سایت شما می‌باشد. تأثیرگذاری عوامل سئو بیرون صفحه بسیار مشکل است. مهم ترین این عوامل، تعداد و کیفیت پیوندهایی است که به سایت شما اشاره می‌کنند. هرچه کیفیت و رتبه سایت‌ها بهتر باشد، موقعیت شما در گوگل بالاتر خواهد بود.

برای رسیدن به رتبه یک گوگل چه تضمینی وجود دارد؟

متاسفانه مشاهده شده است که برخی از کارفرمایان برای رسیدن به رتبه یک در کلمات کلیدی تضمینی را ارائه می‌دهند، اما این کار کاملا اشتباه و غیر قانونی است. هیچ تضمینی برای رسیدن به هدف مورد نظر در بازه زمانی مشخص وجود ندارد. با توجه به گفته خود گوگل این روش نوعی کلاه برداری محسوب می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند