ایران بروکر
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رئیسی: حضور امروز مردم پیروزی مجدد انقلاب را رقم زد

تجارت نیوز

رئیس جمهوری در سخنرانی امروز خود ۲۲ بهمن را روز پایان استبداد و وابستگی و آغاز استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی خواند. او همچنین گفت که ما در ارتباط با حقوق زنان در جایگاه مدعی هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، ابراهیم رئیسی طی سخنانی در پایان راهپیمایی 22 بهمن در میدان آزادی اظهار کرد: این روز تحقق معجزه قرن است و روز تحقق خواست مجاهدان راه خدا و علما و صلحا و شهداست. کسانی که در طول تاریخ به دنبال شکل‌گیری نظامی بر پایه دین بودند. این روز پایان استبداد و وابستگی و آغاز استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

او افزود: این روز تحقق خواست و اراده ملت بزرگ ایران است و روز تحقق روشنگری‌های امام راحل است. این روز پایان سلطه سلطه‌گران بر ایران عزیز است. امروز جلوه انسجام ملی، وحدت، یکپارچگی و حضور حماسی مردم است.

رئیسی با بیان اینکه امروز در صدها شهر و هزاران روستا مردم در میدان حاضر شدند، ادامه داد: در این روز مردم عهدی با امام و رهبری و شهدا و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی بستند و این میثاق بسیار بالاتر از رأی است. در دین ما کسانی که رأی می‌دهند فقط رأی نمی‌دهند، بلکه پای این رأی و نظر می‌مانند.

بهمن ۱۴۰۱  یک بار دیگر شکست دشمنان انقلاب رقم خورد

رئیس جمهوری تاکید کرد: ما امروز فقط برای گرامیداشت ۲۲ بهمن ۵۷ جمع نشدیم. آن حرکت عظیم همواره قابل تکریم است، اما امروز آمده‌ایم بگوییم ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ با حضور مردم و شکست دشمنان انقلاب یک بار دیگر رقم خورده است. این اعلام، اعلام یک ۲۲ بهمن دیگر در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی است.

وی یادآور شد: شاهدیم در این یک سال چه فتنه‌ها و توطئه‌هایی از سوی دشمن صورت گرفت، اما زنان و مردان تاریخ‌ساز ما دشمن را شناختند و دست پلید او را دیدند و در صحنه خوب ظاهر شدند و خوش درخشیدند، به نحوی که در تاریخ انقلاب اسلامی مردم سرافراز ما یک‌بار دیگر دشمن را ناکام گذاشتند.

رئیسی افزود: حکومت ستم‌شاهی پهلوی فقط عقب‌ماندگی کشور و ذلت آن برابر قدرت‌های سلطه‌گر را داشت و فقط آنچه برای این کشور آوردند کودتایی برای تشکیل و کودتایی برای بقا بود که برخلاف مشروطه و خواست ملت بود. آنان جنایت و خیانت کردند و به کشور و داشته‌های آن بی‌توجه بودند و فقط می‌خواستند کاری کنند که آمریکا و نظام سلطه خوشنود شود.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: برخی به دنبال آن هستند که چهره رژیم پهلوی را بزک کنند اما فرمان رهبری انقلاب در عرصه تبیین باید پلیدی و زشتی این رژیم برای ملت ایران را نشان دهد که انقلاب شکوهمند اسلامی پایان این ذلت و آغاز عزت مردم ما بود.

وی با تاکید بر اینکه ما به فرهنگ ما می‌توانیم تکیه داریم، اظهار کرد: آثار این اعتقاد، برکات زیادی به همراه داشته و دلیل عصبانیت دشمن هم همین است. کارهای بسیاری از سوی جوانان ما انجام شده و در حوزه‌های مختلف علم و فناوری و اقتصاد و سلامت و پزشکی ایران نام‌آور شده است.

رئیسی ادامه داد: ما امروز در منطقه در حوزه‌های بسیار حرف اول را می‌زنیم و در جهان در بسیاری عرصه‌ها مقام اول تا ششم را داریم. امروز ملت عظیم ما قله‌های بسیاری را فتح کرده است و دشمن آن را برنمی‌تابد.

مطالعه کنید
ابراهیم رئیسی این هفته به مجلس می‌رود

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: جای تعجب دارد که کنگره آمریکا این جریان را که همه دنیا پذیرفته تروریست است از لیست گروه‌های تروریستی خارج می‌کند. این ننگ آمریکاست. دشمنان به دنبال آن برآمدند که تهدید و فشارهای حداکثری را اعمال کنند، اما مقاومت ملت در این عرصه هم آنان را با شکست مواجه کرده است.

وی افزود: وقتی دیدند ملت بزرگ ایران پروژه تحریم‌های آنان را خنثی کرد و در علم و فناوری و تولید هم متوقف نشدیم و در تولید و صادرات نفت هم متوقف نشدیم و در کالاهای غیرنفتی هم به همین شکل پیش رفتیم و در تراز تجاری کشور موفق بودیم و برخلاف تحریم‌ها و تهدیدها از رشد اقتصادی بهره‌مندیم، و در همه عرصه‌ها مشارکت اجتماعی و کار دانش‌بنیان انجام می‌شود، دست به یک توطئه دیگر زدند، پروژه آشوب و اغتشاش را کلید زدند تا به تصور خود کشور را متوقف کنند و در این عرصه یک جنگ ترکیبی راه انداختند.

رئیسی: ما در ارتباط با حقوق زنان مدعی هستیم

رئیسی همچنین گفت: شما می‌خواهید انسجام ملی ما را هدف قرار دهید. من به دشمنان می‌گویم اگر دنبال حرف ملت ایران و شنیدن صدای آنان هستید، این‌ها ملت ایران هستند.

او ادامه داد: شما از حقوق زن سخن می‌گویید اما به برکت انقلاب اسلامی زنان آزادند و حضور آنان در دانشگاه‌ها و عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و همه عرصه‌ها حضور پررنگی است. ما در عرصه حقوق زن مدعی هستیم و شما در جایگاه متهم هستید، شما از زن استفاده ابزاری می‌کنید. شما امروز می‌خواهید برای تمدن بشری معیار مشخص کنید اما ضدخانواده و نهاد آن عمل و هم‌جنس‌بازی را ترویج می‌کنید.

رئیسی یادآور شد: ما در عرصه انرژی هسته‌ای هم در جایگاه مدعی هستیم و شما در جایگاه متهم ما در عرصه فعالیت انرژی اتمی ۱۵ مورد گزارش آژانس را داریم که می‌گوید ایران هیچ تخلفی ندارد، اما شما کلاهک هسته‌ای دارید.

او افزود: فریب‌خوردگان اغتشاشات متوجه شدند که دشمن دنبال فریب و شیطنت و فتنه است و نه مسئله‌اش حقوق بشر است و نه «زن» و نه «زندگی» و نه «آزادی» بلکه به دنبال سلب زندگی مردم ایران است.

رئیسی تاکید کرد: عزیزان ما بدانند که باید با همان نگاهی که رهبری داشتند و فرمودند با همان نگاه عطوفت‌بار آغوش را برای فریب‌خوردگان باز کنند و راه برای بازگشت آنان باز است. ما هم در دولت همین مسیر را دنبال می‌کنیم.

آن روز که ما کار خود را آغاز کردیم مشکلات فراوان داشتیم

رئیس‌جمهوری با یادآوری وضعیت کشور در روزهای آغاز به کار دولت، اظهار کرد: آن روز که ما کار خود را آغاز کردیم مشکلات فراوان داشتیم اما با مشارکت همین مردم کرونایی که روزی ۷۰۰ جان را می‌گرفت امروز به فوتی تک عددی رسیده است. همچنین در شرایطی که صادرات نفتی و غیرنفتی ما با مشکلات مواجه بود امروز هم تولید و هم صادرات نفتی و غیرنفتی ما در وضعیت مناسبی قرار دارد.

مطالعه کنید
فرزندان مقامات اینترنت بدون فیلتر ندارد!

وی تصریح کرد: برخی با تردید می‌گفتند مگر می‌شود این مشکلات حل شود و ما می‌گفتیم ما از امام و رهبری آموختیم که «ما می‌توانیم» و با مشارکت مردم این مشکلات را حل می‌کنیم. امروز هم بسیاری از این مشکلات حل شده اما از مشکلات اقتصادی آگاه هستیم و اطمینان می‌دهیم که با همین مشارکت و همکاری مردم و تلاش مسئولان این مشکلات هم حل می‌شود.

یار روزهای سخت همه همسایگان هستیم

رئیسی با ابزار همدردی با مردم سوریه و ترکیه، گفت: این دو کشور دوست و همراه ما هستند. آنچه از مساعدت و همکاری لازم است را انجام می‌دهیم، ما یاور روزهای سخت هستیم و کشورهای همسایه ما هم بارها به خود ما گفته‌اند – هرچند در تریبون‌ها کمتر می‌گویند – که اگر نیروهای مسلح ما نبودند امروز امنیت نداشتند، ما یار روزهای سخت همه همسایگان هستیم و دشمن بداند اگر بخواهد جایی در این منطقه پیدا کند سخت در اشتباه است، ما امنیت منطقه را در گرو خروج آمریکا و متحدانش می‌دانیم.

وی تاکید کرد: هرکس در هر جایگاهی، از صاحبان فکر، قلم و اندیشه اگر در جهت ایجاد امید در مردم حرکت کند بداند در جهت راهبرد جمهوری اسلامی حرکت کرده و کسانی که با قلم و فعالیت‌شان در مردم یاس و ناامیدی ایجاد کنند هم بدانند یا ندانند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری در پایان خطاب به جوانان اظهار کرد: دهه‌ هشتادی‌ها و نودی‌ها به همه شما به عنوان یک خدمتگزار می‌گویم که ظرفیت‌های کشور را می‌شناسم پس بدانید که آینده برای ایران اسلامی بسیار بسیار درخشان است.

روحانی: نگذاریم اقلیتی قدرت‌طلب اکثریت را کنار بزنند

حسن روحانی، رئیس‌جمهور سابق ایران نیز در حاشیه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران حاضر در مسیر میدان آزادی، انقلاب اسلامی را خواست مردم ایران و متعلق به همه آن‌ها دانست و اظهارکرد: دشمنان مردم ایران روزی سودای این را داشتند که انقلاب چهل‌سالگی خود را نمی‌بیند، اما این توهم با مقاومت و ایستادگی، وحدت و انسجام ملت تبدیل به خیالی باطل شد.

او افزود: مردم خود صاحب و حافظ انقلابی هستند که استقلال و آزادی را در جمهوری اسلامی می‌بیند. بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی، پایگاه مردمی آن و بزرگترین ثمره جمهوری اسلامی، حضور و مشارکت آحاد ملت در صحنه تصمیم‌گیری و تعیین سرنوشت خود است.

او با اشاره به اینکه امام خمینی، انقلاب اسلامی را با انتخابات تکمیل کرد، افزود: استواری امروز نظام اسلامی نتیجه راهبری مقام معظم رهبری با تقویت جمهوریت و اسلامیت است که پشتیبان رای و نظر مردم است.

روحانی تاکید کرد: انقلاب به هیچ گروه و جناحی تعلق ندارد، متعلق به آحاد مردم است و با اتحاد و انسجام و احترام به افکار گوناگون و شنیدن صدای مردم بقای انقلاب تضمین می‌شود. نگذاریم اقلیتی قدرت‌طلب اکثریت را کنار بزنند که آن روز پایان انقلاب خواهد بود.

منبع: ایسنا

نظرات