کد خبر: 157994

پرداخت سود سهام عدالت تا پایان سال

رییس سازمان خصوصی‌سازی از پرداخت سود سهام عدالت تا پایان سال خبر داد.

سود سهام عدالت
سرویس اقتصاد کلان -

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: تا پایان تیر ماه ۹۶ به جز سه شرکت، سرمایه‌پذیر که مجمعشان را برگزار نکردند، بقیه شرکت‌ها مجمع برگزار و سود سهام عدالت را تعیین و اعلام کرده‌اند که بر این اساس سه هزار و ۳۴۵ میلیارد تومان سود برای مشمولین سهام عدالت در شرکت‌های سرمایه‌پذیر مصوب شده است و برآورد شده چیزی حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان هم سود هلدینگ خلیج فارس تعیین شده باشد که به سود بقیه شرکت‌ها اضافه خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی، علی‌اشرق عبدالله پوری حسینی افزود: برای کسانی که جزو دو دهک پایینی درآمد که ۵۰ درصد تخفیف ویژه دارند هستند و یا سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند، بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان سود  واریز می‌شود و به موجب قانون تجارت، شرکت‌ها ۸ ماه فرصت دارند این سود را بپردازند.

پوری حسینی گفت: تاکنون بالغ بر ۴۹ میلیون نفر ثبت نام شده قطعی سهام عدالت داریم که از این تعداد نزدیک به ۲ میلیون نفر فوت شده‌اند. همه اینها مشمول دریافت سهام عدالت هستند.

وی با اشاره به این که تا کنون حدود ۳۲ میلیون نفر کد شبا خود را در سامانه سهام عدالت وارد کرده‌اند، افزود: سود سهام عدالت تا پایان سال در سه مرحله واریز خواهد شد و در هر نوبت همه ۴۹ میلیون یک دفعه سود نمی‌گیرند، بلکه مرحله به مرحله واریز سود صورت می‌گیرد. سازمان خصوصی‌سازی درصدد راه‌‌‌اندازی سامانه‌ای جهت ساماندهی مشمولین متوفی و واریز سود سهام این افراد به حساب وراث است. همچنین در مرحله اول توزیع سود سهام عدالت با اولویت‌بندی مشمولان در پرداخت‌ها روبرو هستیم و منظور این است که همه مشمولان سود سهام عدالت همزمان سود خود را دریافت نمی‌کنند و این سود به صورت دهک به دهک پرداخت خواهد شد.

پوری حسینی گفت: بعد از اتمام پرداخت سود سهام عدالت، برنامه‌ای برای ثبت نام افراد جدید برای سهام عدالت و جامانده‌ها نداریم زیرا پاسخگویی به ۴۹ میلیون نفر بسیار سنگین است.

وی ادامه داد: شرکت‌ها سالی یک بار مجمع برگزار می‌کنند و سالی یک بار سود را مشخص می‌کنند. امسال بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان سود به افراد تعلق می‌گیرد و سال به سال میزان سود متغیر است و عملکرد سال آینده مشخص نیست.

پوری حسینی درباره معامله و فروش سهم نیز گفت: صندوق‌های قابل معامله در بورس پیش‌بینی شده که سهام را در اختیار می‌گیرند و یونیت‌های واحدهای این صندوق‌ها در اختیار مشمولین قرار خواهد گرفت.

پوری حسینی گفت: ارزش ریالی این سهام در بازار برای هر یک میلیون تومان، حدود ۲ میلیون تومان است ولی فعلا خرید و فروش نمی‌شود.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.