صنایع کوچک داخلی در رقابت با حریفان خارجی ضعیف هستند

صنایع کوچک داخلی در رقابت با حریفان خارجی ضعیف هستند

نجفی گفت: صنایع کوچک توانایی زیادی برای رقابت در بازار با کالاهای خارجی را ندارند.

صادق نجفی مدیرعامل سازمان شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک، اظهار کرد: باید بپذیریم همه مشکلات تولید مربوط به دولت نیست و باید بخش خصوصی هم به رفع موانع و مشکلات به وجود آمده از سمت خود بپردازد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد واحدهای تولیدی توسط کارآفرینان احداث شده‌اند، افزود: اکنون در کشور 85 هزار واحد تولیدی وجود دارد که حدود 51 هزار واحد تولیدی فعال هستند.

نجفی با اشاره به 16 هزار تقاضای جدید برای احداث واحدهای تولیدی، گفت: این نشان می‌دهد در صورتیکه شرایط محیا باشد، تولید می‌تواند رونق بگیرد و همه مشکلات مربوط به کمبودهای مالی نیست.

وی تصریح کرد: بخش عظیمی از مشکلات ما حلقه‌های مفقودی است که نتوانسته زنجیره تولید را به درستی به هم متصل کند و از آن جمله می‌توان به جدایی تولید از بازار اشاره کرد.

معاون وزیر صنعت معدن وتجارت با اشاره به اینکه 90 درصد صنایع کشور، صنایع کوچک هستند، گفت: صنایع کوچک توانایی زیادی برای رقابت در بازار با کالاهای خارجی را ندارند.

وی یادآور شد: اکنون زمان آن رسیده تا همه مدیران در سطوح مختلف کشور برای احیای تولید بپاخیزند و نیاز به مدیران ریسک پذیر بیشتر از همیشه احساس می‌شود.

نجفی افزود: آمادگی خود را برای حمایت از صنایع کوچک اعلام می‌کنیم و در حال فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای فروش و حتی صادرات کالاهای تولیدی آنها هستیم.

 

منبع: ّاشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند