عملکرد بورس در 99/02/27

سقوط ۳۵ هزار واحدی شاخص در آغاز هفته / کدام نماد بیشترین ریزش را ثبت کرد؟

سقوط ۳۵ هزار واحدی شاخص در آغاز هفته / کدام نماد بیشترین ریزش را ثبت کرد؟

شاخص کل بازار سرمایه در معاملات آغاز هفته با ریزش حدود ۳۵ هزار واحدی همراه شد که برخی از کارشناسان بازگشایی نماد ایران‌خودرو را عامل موثری در این ریزش عنوان کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بازار سرمایه که چهارشنبه گذشته را نیز با ریزش به پایان برده بود همچنان در روند نزولی خود باقی ماند و در معاملات امروز نیز ریزش حدود ۳۵ هزار واحدی را تجربه کرد و به این ترتیب با ثبت ۳٫۴۳ درصد بازدهی منفی به زیر یک میلیون واحد بازگشت.

شاخص کل هم وزن نیز در معاملات امروز روندی مشابه روند شاخص کل داشت و با ۶ هزار و ۴۲۱ واحد افت معادل ۲٫۰۳ درصد به ۳۰۹ هزار و ۶۳۴ واحد سقوط کرد. این قرمزپوشی تنها محدود به بازار نقدی بورس نبود بلکه بازار فرابورس را نیز تحت تاثیر قرار داد.

در معاملات امروز تمامی نمادهای تاثیرگذار در شاخص منفی بودند که در میان آنها سه نماد فولاد، فارس و فملی به ترتیب با ۳۲۱۲، ۲۴۸۱ و ۲۰۲۶ واحد بیشترین سهم را در ریزش شاخص داشتند.

در میان ادامه‌دار بودن ریزش‌ها گروه خودرو، شیمایی و سرمایه‌گذاری‌ها سه صنعت برتر امروز را تشکیل دادند.

تعداد معاملات امروز نیز به ۸۵۴ هزار و ۲۲۰ رسید که طی آن، ۵ میلیارد و ۷۸۳ میلیون برگه سهم با ارزشی بالغ بر ۶٫۴ هزار میلیارد تومان خریدوفروش شد. بدین ترتیب ارزش بازار که طی هفته گذشته به ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان نزدیک شده بود در جریان معاملات اخیر از این رقم فاصله گرفته و به ۳۶۸۸ هزار میلیارد تومان عقبگرد کرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند