ایران بروکر

عوامل موثر بر بهینه‌سازی سایت

تجارت نیوز

اگر در مرحله بعدی  طراحی سایت هستید و با دغدغه‌هایی نظیر چگونه سایت با کیفت‌تری داشته باشم مواجه هستید، در این مطلب از وب‌سایت نونگار به شما می‌آموزیم که چه عواملی می‌تواند بر کیفیت سایت شما تاثیر بگذارد.

این روزها با گسترش فضای اینترنت و پیشرفت تکنولوژی، بیشتر کسب و کارها به سمت اینترنتی و آنلاین شدن پیش رفته اند. صاحبان مشاغل، این روزها برای فروش و رونق بیشتر، به سراغ طراحی سایت‌های فروشگاهی می‌روند. چرا که با ساخت سایت و ارائه کالاها و خدمات خود در آن، می توانند نقش موثرتری را در کسب و کار خود ایفا کنند. طراحی سایت از یک طرف و بالا بردن کیفیت آن از طرف دیگر می تواند دغدغه بسیاری از افراد در این روزها باشد. اگر در مرحله بعدی  طراحی سایت هستید و با دغدغه‌هایی نظیر چگونه سایت با کیفت‌تری داشته باشم مواجه هستید، در این مطلب از وب‌سایت نونگار به شما می‌آموزیم که چه عواملی می تواند بر کیفیت سایت شما تاثیر بگذارد. با آن ها آشنا شده و با رعایت آن ها یک سایت موفق داشته باشید.

فاکتورهای لازم برای داشتن یک سایت خوب

قبل از هر چیز لازم است بدانید که باید وب سایتی داشته باشید که از لحاظ کیفیت بتواند کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند تا سایت موفقی شود. کیفیت یک وب سایت را نمی توان به طور دقیق اندازه گیری کرد، اما فاکتورهایی وجود دارند که می توانند بر کیفیت یک وب سایت تاثیر بگذارند. این عوامل به شرح زیر می باشد:

قوی بودن محتوای وب‌سایت

برای اینکه یک سایت باکیفیت و موفق داشته باشید باید محتوای بسیار قوی در آن بگذارید. تفاوتی ندارد که در حال طراحی سایت فروشگاهی هستید و یا طراحی سایت بیمه، باید محتوایی که در سایت خود می گذارید، یک محتوای بسیار قوی باشد. حال اگر نمی دانید ویژگی های یک محتوای قوی چیست، در ادامه با ما باشید:

محتوای قوی باید حاوی اطلاعات درست و دقیق باشد، هر گونه اطلاعات نادرست از قدرت محتوای شما کم می کند. پس ابتدا از صحت اطلاعاتی که در سایت خود قرار می دهید، مطمئن شوید.

محتوا باید مختصر باشد و از آوردن جزئیات و گزافه گویی خودداری شود. یک محتوای چند هزار کلمه ای ممکن است مخاطب را به هیچ عنوان جذب نکند.

دارای خطاهای املایی و نگارشی نباشد. برای اینکه از این گونه خطاها مطمئن شوید بهتر است مطالب خود را جندین بار بازخوانی کنید.

محتوا طوری نوشته شود که کاربران بتوانند به آن اعتماد کنند.

طراحی مناسب

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود کاربران در وب سایت شما بمانند و مطالب شما را دنبال کنند، ظاهر مناسب سایت شماست. یک طراحی خوب می تواند از عوامل تاثیرگذار در کیفیت سایت باشد. در واقع باید مخاطب بتواند با ظاهر وب سایت ارتباط برقرار کند. توجه داشته باشید که در طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی سایت بیمه و یا هر سایت دیگری، وب سایت باید یه گونه ای باشد که کاربران به راحتی از آن استفاده کنند و در استفاده از آن دچار مشکل نشوند. همچنین تمام گزینه هایی که لازم است پیش روی بیننده قرار بگیرد. نکته قابل تامل دیگر این است که عملکرد سایت را باید به طور دقیق طراحی کنید و قابلیت های آن تماماً با پیشرفت های روز متناسب باشند.

نگهداری و تعمیر سایت

یک وب سایت کارآمد و باکیفیت باید پس از مدتی تعمیر شود و در واقع به مراقبت احتیاج خواهد داشت. اگر نتوانید از وب سایت خود به خوبی مراقبت کنید ممکن است به یک سایت قدیمی و بلااستفاده تبدیل شود که هیچ کاربری را نیز به خود جذب نخواهد کرد. برای نگهداری و تعمیر وب سایت باید مراقب باشید که لینک های اشتباهی و غلط در سایت نگذارید. تصاویری که قرار می دهید باید از نظر کیفیت و سایز مناسب باشند. همچنین مهم است که اطلاعات سایت را به روز کنید و از قرار دادن اطلاعات قدیمی خودداری نمایید.

سرعت وب‌سایت

سرعت یکی دیگر از عواملی است که به طور مستقیم بر روی کیفیت سایت شما تاثیر دارد. با پیشرفت تکنولوژی و استفاده بیش از حد افراد از اینترنت و دنیای مجازی، سرعت وب سایت شما باید تا حدی قابل قبول باشد. شما می توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین رایگان سرعت وب سایت خود را بسنجید.

بهینه سازی

ممکن است در سایت شما یک سری تصاویر، فایل های پی دی اف و یا پرونده هایی وجود داشته باشد که مدتی است به آن ها رسیدگی نشده. این پرونده ها می تواند به کیفیت و سرعت سایت شما آسیب بزند. برای اینکه به این مشکل جدی برنخورید باید تمام فایل های بارگذاری شده را متناسب با شرایط سایتتان مطابقت دهید.

داشتن اعتبار مثبت

وب‌سایتی موفق و باکیفیت است که بتواند تعداد زیادی کاربر را به سمت خود جذب کند. همچنین به گوگل اثبات کند که دارای اعتبار زیادی است. این بدین معنی است که باید بازدیدهای آنلاین داشته باشد.

IMG 20210422 191347

جمع بندی

فرقی نمی‌کند در فکر طراحی سایت بیمه هستید یا طراحی سایت شرکتی یا حتی شخصی و یا از همه مهمتر طراحی سایت فروشگاهی ذهن تان را مشغول کرده، مهم بهینه سازی سایت شماست تا شما را به سود برساند. اینکه سایت شما طراحی گرافیکی زیبا و محتوایی کاربردی داشته باشد، زیرساخت فنی خوبی داشته باشد و از همه مهم‌تر در صفحه اول گوگل دیده شود می‌تواند از سایت شما یک وب سایت با کیفیت بسازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی و بهینه سازی سایت با ما درشرکت نونگار پردازش همراه باشید.

نظرات