عیدی امسال کارمندان چقدر است؟

عیدی امسال کارمندان چقدر است؟

برآوردهای اولیه از این حکایت دارد که دولت در سال جاری حدود یک میلیون و ۷۸ هزار تومان به عنوان عیدی به کارکنان خود پرداخت خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در ایام پایانی سال موضوع دریافت عیدی و رقم آن برای کارکنان دولت حائز اهمیت است؛ مبلغی که بر مبنای خاصی محاسبه و معمولا همراه با حقوق بهمن ماه پرداخت می‌شود.

برای سال جاری طبق آنچه که در بودجه پیش‌بینی شد، دولت عیدی یک میلیون و ۷۸ هزار تومانی را برآورد کرده بود و البته آخرین پیگیری‌ها نیز از این حکایت دارد که همچنان این رقم پابرجاست ولی در نهایت باید هیات دولت رقم عیدی را بررسی و تصویب کند که معمولا تفاوت چندانی نخواهد داشت.

مبلغ عیدی براساس میزان امتیاز و همچنین ضریب حقوق شاغلان تعیین می‌شود. براساس ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات کشوری میزان امتیاز عیدی برای هر سال ۵۰۰۰ است و از سوی دیگر هیات وزیران هر ساله ضریب حقوق را برای مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری مشخص می‌کند و از ترکیب این دو، عیدی کارکنان تعیین می‌شود، ولی در نهایت در روزهای پایانی سال هیات وزیران میزان عیدی را بررسی و رقم آن را نهایی می‌کنند.

دولت برای سال آینده نیز حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای عیدی کارکنان پیش‌بینی کرده است.

عیدی کارکنان از سال ۱۳۹۰ که ۳۵۰ هزار تومان بود تا سال جاری که به یک میلیون و ۷۸ هزار تومان می‌رسد، حدود ۷۲۸ هزار تومان افزایش داشته است.

عیدی کارکنان از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۰: ۳۵۰ هزار

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۱: ۴۰۲ هزار

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۲: ۵۰۳ هزار

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۳: ۶۰۳ هزار

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۴: ۶۸۸ هزار

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۵: ۷۷۰ هزار

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۶: ۸۵۰ هزار

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۷: ۹۳۲ هزار و ۲۵۰

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۸: یک میلیون و ۷۸هزار

عیدی(تومان) سال ۱۳۹۹: یک میلیون و ۲۰۰هزار

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند