فراهم شدن شرایط نشست و برخاست در فرودگاه امام و مهرآباد

فراهم شدن شرایط نشست و برخاست در فرودگاه امام و مهرآباد

وزیر راه و شهرسازی از فراهم شدن شرایط نشست و برخاست در فرودگاه امام خمینی (ره) و از سرگیری پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه مهرآباد خبر داد.

عباس آخوندی در حاشیه حضور در مرکز مدیریت راه‌های کشور و ستاد بحران بررسی وضعیت راه‌ها از فراهم شدن شرایط نشست و برخاست در فرودگاه امام‌خمینی(ره) و اعلام این وضعیت به ایرلاین‌ها خبر داد و گفت: خوشبختانه پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه مهرآباد نیز از ساعاتی قبل آغاز، شرایط دید در پروازهای ورودی بهتر و از جهت فنی نیز امکان فرود فراهم شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر راه افزود: البته خلبان باید با توجه به اطلاعات دریافتی از برج مراقبت فرودگاه برای فرود تصمیم‌گیری کند که به نظر می‌رسد ظرف چند ساعت آینده مشکل نشست نیز به طور کامل رفع شود.

آخوندی در خصوص شرایط حرکت قطارهای مسافربری نیز گفت: خوشبختانه در حمل‌ونقل ریلی مسافری مشکل جدی رخ نداد؛ اما به دلیل شرایط جوی حاکم، حرکت برخی قطارها با کمی تأخیر صورت گرفت. در واقع همه قطارها برای اعزام و پذیرش به صورت عادی در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به تشکیل ستاد بحران در مرکز مدیریت راه‌های کشور نیز از تمامی دست‌اندرکاران مدیریت راه‌های کشور منجمله نیروهای راهداری، پلیس‌راه و اکیپ‌های امداد و نجات، هلال‌احمر و شرکت ملی پخش و پالایش فراورده‌های نفتی که از شب گذشته پلک بر چشم نگذاشته‌اند تشکر و قدردانی کرد و یادآور شد: این عزیزان تمام تلاش خود را برای آسایش و کمک به مردم به کار بسته‌اند.

آخوندی افزود: با هماهنگی پلیس‌راه، مسیر رفت‌وبرگشت آزادراه تهران- قم ساعت ۱۲ شب گذشته ۷ بهمن‌ماه به دلیل جلوگیری از اضافه شدن بار ترافیکی و انجام عملیات تخلیه مسدود شده بود.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: البته بخش عمده ترافیک محور تخلیه‌شده است اما باید توجه داشت که تخلیه بار ترافیکی محور باید واحد به واحد انجام شود که کار زمان‌بری است و با توجه به کاهش بارش‌ها همکاران ما تلاش می‌کنند کار خود را به نتیجه برسانند.

آخوندی همچنین به مردم توصیه کرد که نهایت همکاری را داشته باشند، زیرا این کاری نیست که یک دستگاه به‌تنهایی موفق به انجام آن باشد و نیاز به کمک مردم دارد.

وی با اشاره به یخبندان بسیار شدید جاده‌ها در شامگاه امشب و فردا صبح تاکید کرد: مردم حتما تجهیزات، زنجیر چرخ و یخ‌شکن همراه داشته باشند تا گرفتار نشوند؛ زیرا بی‌توجهی ۱۰ درصد مسافران عبوری موجب گرفتاری ۹۰ درصد دیگر نیز می‌شود. لذا از مردم درخواست می‌شود، هشدارهای پلیس‌راه و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای را جدی بگیرند و فکر نکنند که این هشدارها یکسری توصیه‌های اداری هستند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در پایان از پیگیری‌ها و همراهی‌های رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌ویژه رئیس کمیسیون عمران که از صبح امروز در کنار وزارت راه و شهرسازی حضور داشتند تشکر کرد و گفت: معاون اول رئیس‌جمهور نیز از ساعات آغازین انسداد محورها روند اقدامات و عملیات راهداری را پیگیری می‌کرد.

 

منبع: وزارت راه‌وشهرسازی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند