فعالیت مجدد مرز تجاری شلمچه

فعالیت مجدد مرز تجاری شلمچه

مرز تجاری شلمچه که از ابتدای ماه صفر همزمان با آغاز پیاده‌روی زائران اربعین حسینی تعطیل شده بود، مجددا به مدار فعالیت بازگشته و مبادلات تجاری از این مسیر بار دیگر آغاز شده است.

مدیر مرز تجاری شلمچه سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این مرز پس از ۲۵ روز تعطیلی به‌منظور تردد زائران اربعین حسینی از روز دوشنبه هفته جاری دوباره فعالیت خود را از سر گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، هادی عطرفه، بسته شدن بخش تجاری پایانه مرزی شلمچه همزمان با آغاز حرکت پیاده‌روی اربعین حسینی از سوی عراق را از دلایل توقف مبالادت تجاری در این مرز بیان کرد و افزود: نبود زیرساخت‌های لازم در آن سوی مرز و تعطیل شدن گمرک عراق از دلایل عمده توقف فعالیت تجاری در مرز شلمچه در این مدت بوده است.

او ادامه داد: پیش‌ از این مسوولان ایرانی اعلام کرده بودند فعالیت تجاری از مرز شلمچه در ایام اربعین متوقف نخواهد شد، اما طرف عراقی آمادگی لازم برای پذیرش مبادلات تجاری در ایام تردد زائران اربعین حسینی از این مرز را نداشت.

عطرفه افزود: در روزهای عادی روزانه ۳۰۰ دستگاه کامیون کالا حامل مصالح ساختمانی و تره‌بار از مرز شلمچه به عراق صادر می‌شود. مرز شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۵ کیلومتری شهر بصره عراق قرار دارد و در اربعین امسال بیش از ۵۰۰ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه راهی کربلای معلا و عتبات عالیات در عراق شدند.

 

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند