نمایش عمومی قاتل اهلی با تدوین مسعود کیمیایی

نمایش عمومی قاتل اهلی با تدوین مسعود کیمیایی

با توجه به این که تدوین مجدد قاتل اهلی توسط خود مسعود کیمیایی انجام شده است، می‌توانیم شاهد یک اثر بسیار متفاوت و خوب از این کارگردان بزرگ باشیم.

هفته گذشته بالاخره پروانه نمایش «قاتل اهلی» صادر شد، اتفاقی که خبر از حل اختلافات میان مسعود کیمیایی و تهیه‌کننده این فیلم می‌داد. امروز منصور لشکری قوچانی در تازه‌ترین گفت‌وگویش به تدوین دوباره این فیلم اشاره کرد. به گفته این تهیه‌کننده، او و کیمیایی برای آماده کردن نسخه اکران عمومی فیلم به تفاهم رسیده‌اند و قاتل اهلی احتمالا نیمه دوم مهرماه روی پرده سینما خواهد رفت.

به نقل از مهر، تهیه‌کننده «قاتل اهلی» از تدوین مجدد این فیلم توسط مسعود کیمیایی برای اکران عمومی و نمایش آن در نیمه دوم مهرماه امسال خبر داد و گفت: برای آماده کردن نسخه اکران عمومی «قاتل اهلی» با مسعود کیمیایی به تفاهم رسیدیم.

منصور لشکری قوچانی در ادامه صحبت‌هایش «قاتل اهلی» را یکی از بهترین آثار کیمیایی و بهترین فیلم او بعد از انقلاب دانست و ادامه داد: حتی آن نسخه‌ای که در سی‌ و‌ پنجمین جشنواره فیلم فجر نمایش داده شد، نشان می‌داد که قاتل اهلی فیلم بسیار خوبی است که متاسفانه در اختلاف‌نظرهایی که میان ما وجود داشت به این فیلم کم‌لطفی شد. اما تاکید می‌کنم «قاتل اهلی» بهترین فیلم مسعود کیمیایی بعد از انقلاب است.

او درباره تدوین مجدد فیلم نیز این‌طور توضیح داد: با توجه به این که تدوین مجدد قاتل اهلی توسط خود مسعود کیمیایی انجام شده است، می‌توانیم در اکران عمومی شاهد یک اثر بسیار متفاوت و خوب از این کارگردان بزرگ سینمای ایران باشیم.

آن‌طور که لشکری قوچانی توضیح داده است، نسخه اکران عمومی فیلم سینمایی «قاتل اهلی» در ۱۰۳ دقیقه آماده شده است: با توجه به این‌که این اثر سینمایی یک فیلم اجتماعی و سیاسی است از دانشگاه‌ها دعوت می‌کنم تا قبل از اکران عمومی این فیلم، جلسات نقد و بررسی این اثر سینمایی را برگزار کنند.

به گفته او به زودی تبلیغات این اثر سینمایی نیز آغاز خواهد شد. نقش اصلی این فیلم را پرویز پرستویی بازی می‌کند. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به پولاد کیمیایی، پگاه آهنگرانی، امیر جدیدی، پرویز پورحسینی، لعیا زنگنه، حمیدرضا آذرنگ، حمیدرضا افشار، رضا رشید‌پور، اکبر معززی، سعید پیردوست، هستی محمایی، کاترین اصلانی اشاره کرد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند