بهبود قیمت سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۲۴ دی چقدر بود؟

بهبود قیمت سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۲۴ دی چقدر بود؟

دیروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون ۲۰۰ تومان قیمت داشت. آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۲۴ دی ۹۹ چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز سه شنبه ۲۳ دی با ۴,۶۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۱۰۶ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد در این مورد نوشت: قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت‌تاثیر عقب‌نشینی بازارهای سهام آسیایی در واکنش به تحولات سیاسی واشنگتن و افزایش موارد جهانی ابتلا به ویروس کرونا، افزایش یافت. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با یک درصد افزایش به ۱۸۵۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.

بهای معاملات این بازار روز دوشنبه به پایین‌ترین حد در ۶ هفته گذشته سقوط کرده بود. به گفته کارشناسان چشم‌انداز بلندمدت برای طلا همچنان مثبت است و به همین دلیل به نظر می‌رسد بازار در وضعیت خرید در قیمت ارزان‌تر است اما درباره کف قیمت احتیاط می‌کند.

قیمت طلا در کوتاه‌مدت همچنان در برابر دلار آمریکا و بازده اوراق خزانه آسیب‌پذیر است اما طلا در سطح ۱۸۳۰ دلار حمایت یافته و ممکن است از این سطح برای تحکیم و صعود به سطوح بالاتر استفاده کند.

بهبود بهای سکه

در جریان معاملات روز سه‌شنبه بازار طلا و سکه، قیمت فلز گرانبها نسبت به روزکاری قبل با نوسان جزئی افزایشی همراه شد. از جمله دلایل افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تغییرات قیمتی در طلای جهانی و دلار است.

قیمت ارز در بازار تهران از ظهر روز دوشنبه تحت‌تاثیر اخبار مذاکرات ایران با کره‌جنوبی برای آزادسازی ۷ میلیارد دلار منابع ارزی بلوکه شده بانک مرکزی قرار گرفت و اندکی بهبود یافت.

از طرفی بهای اونس طلا در بازار جهانی نیز روند صعودی به خود گرفت که رشد هر دو محرک سکه، سبب شد تا این فلز گرانبها رشد بهتری داشته باشد و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به ۱۱ میلیون ۲۰۰ تومان افزایش یابد. همچنین قیمت نیم‌سکه نسبت به ‌روز دوشنبه ۵۰ هزار تومان افزایش یافت و ۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شد.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند