کد خبر: 174684

قیمت طلا ۴۹ سنت کاهش یافت

قیمت طلا در معاملات امروز با ۴۹ سنت کاهش ۱۲۷۵٫۶۹ دلار فروخته شد.

قیمت طلا
سرویس بازار -

درحالی‌که قیمت دلار ثابت مانده است و سرمایه‌گذاران در انتظار گام‌های بعدی اصلاح ساختار مالیاتی آمریکا هستند، قیمت طلا در مبادلات امروز در بازه قیمتی محدودی حرکت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا با ۴۹ سنت کاهش ۱۲۷۵٫۶۹ دلار فروخته شد. طلا تاکنون در مبادلات امروز در محدوده ۱۲۷۷٫۰۱ دلار تا ۱۲۷۳٫۹۶ دلار نوسان داشته است.

ارزش دلار نیز پس از اینکه دیروز به بالاترین قیمت ۲ هفته و نیم اخیر رسید، امروز اندکی تغییر کرد. تقویت دلار در روز گذشته به علت تصویت لایحه اصلاحات مالیاتی از سوی سنای آمریکا بود.

جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا گفت: انتظار می‌رود که طلا در محدوده ۱۲۶۰ تا ۱۲۹۰ دلار در نوسان باشد… روند حرکت لایحه اصلاحات مالیاتی احتمال بازار اوراق قرضه را تقویت خواهد کرد و برای طلا خسارت بار باشد.

با این حال، ادامه تحقیقات در مورد تماس ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه پس از اینکه میشائیل فلین، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ به دروغ گفتن به اف‌بی‌آی متهم شد، نگرانی‌هایی در مورد قانون‌گذاران آمریکایی ایجاد کرده است و بر احساس حاکم بر بازار تاثیر گذاشته است.

شارما افزود: در حال حاضر ادامه تنش‌های ژئوپلتیکی و جنجال در مورد فلین سبب تقویت قیمت طلا شده است.

هم‌چنین سرمایه‌گذاران در انتظار انتشار گزارش فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی هستند که اواخر این هفته منتشر خواهد شد. این گزارش، آخرین آمار بیکاری پیش از نشست سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو در هفته آینده است.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1347.3
مثقال طلا (%0)
631500
سکه امامی (%0)
1515500
دلار (%0)
4658
یورو (%0)
6097
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.