رئیس اتحادیه آهن فروشان در گفتگو با تجارت‌نیوز:

احتمال کاهش قیمت تیرآهن چقدر است؟/ بهای واقعی میلگرد کمتر از 10 هزار تومان

احتمال کاهش قیمت تیرآهن چقدر است؟/ بهای واقعی میلگرد کمتر از 10 هزار تومان

رئیس اتحادیه آهن فروشان می‌گوید: قیمت واقعی میلگرد کمتر از ۱۰ هزار تومان است. بنابراین قیمت میلگرد و آهن واقعی نیست اما اگر مردم قصد ساخت و ساز دارند آهن مورد نیاز خود را خریداری کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نوسان قیمت دلار بر روند افزایش قیمت آهن و میلگرد تاثیر گذاشته است. فعالان بازار معقتدند با توجه به گرانی‌ها اما همچنان تقاضا برای خرید آهن و میلگرد در بازار وجود دارد. هر چند که رئیس سابق اتحادیه آهن فروشان به مردم به سازندگان توصیه کرده است که « برای ساخت خانه عجله نکنید.» اما محمدرضا رستگار، رئیس اتحادیه آهن فروشان به مردم توصیه دارد « قیمت میلگرد و آهن واقعی نیست اما اگر مردم قصد ساخت و ساز دارند آهن مورد نیاز خود را خریداری کنند.»

رئیس اتحادیه آهن فروشان درباره آخرین وضعیت بازار آهن به تجارت‌نیوز گفت: بی‌نظمی در بازار آهن همچنان ادامه دارد. با توجه به افزایش قیمت دلار و برنامه‌های دولت در حوزه مسکن و ساخت و ساز اما قیمت میلگرد و آهن ارزان نشده است و معتقدیم قیمت میلگرد و آهن فعلی واقعی نیست.

محمدرضا رستگار افزود: قیمت واقعی میلگرد کمتر از 10 هزار تومان است؛ این در حالی که با شرایط فعلی پیش آمده قیمت میلگرد و آهن توسط تولیدکنندگان بین 10 تا 12 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است قیمت میلگرد در بازار کاهش داشته باشد، اظهار کرد: کسانی که قصد ساخت و ساز خانه را دارند باید به این سوال پاسخ بدهند که آیا می‌توان قیمت دلار را کنترل کرد؟ چنانچه قیمت دلار کنترل یا ارزان شود قیمت آهن و میلگرد نیز ارزان خواهد شد؛ در غیر اینصورت چنانچه این رویه به همین منوال ادامه پیدا کند هیچ چشم‌اندازی مبنی بر کاهش قیمت آهن وجود ندارد.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند